Termalica skromnie, ale zwycięsko

0
48
termailca1317

W pierwszym spotkaniu obydwóch drużyn w tym sezonie „Słoniki” z Niecieczy zwyciężyły w Bełchatowie 2:1. Przed meczem 24. kolejki Termalica także stawiana była w roli faworyta, a GKS jako ligowy średniak mógł co najwyżej sprawić niespodziankę. Od początku w Niecieczy nie lekceważono jednak rywala, bo pierwszoligowe rozgrywki są bardzo wyrównane, a „Gieksa” gra lepiej niż jesienią. Bełchatowianie w poprzedniej kolejce pokonali faworyzowaną Zawiszę Bydgoszcz i zapowiadali walkę także z liderem tabeli.
Niedzielne spotkanie okazało się być stosunkowo wyrównane. W pierwszych minutach meczu obydwie drużyny naprzemiennie próbowały zagrozić bramce rywala, ale wraz z upływem czasu nieznaczną przewagę osiągnęli gospodarze, jednak nic z tego nie wyniknęło. Dobrze grający GKS także momentami był nadspodziewanie groźny i po uderzeniach m.in. Denissa Rakelsa bełchatowianie byli bliscy zdobycia goli. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie bezbramkowym remisem.
W drugiej części meczu Termalica zagrała nieco lepiej, ale wciąż narażona była na akcje gości. O wyniku spotkania rozstrzygnęła ostatecznie piękna bramka Dariusza Pawlusińskiego z 59. minuty. Pomocnik Termaliki świetne uderzył z dystansu, następnie piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki, stając się tym samym ozdobą niedzielnego spotkania. Choć w kolejnych minutach GKS próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, to gospodarze skutecznie się bronili. Obydwie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, bo po czerwonych kartach boisko musieli opuścić Grzegorz Fonfara i Michał Nalepa.
Termalica Bruk‑Bet Nieciecza po 24 kolejkach ligowych nadal znajduje się na czele zaplecza ekstraklasy. „Słoniki” mają dwa punkty przewagi nad wiceliderem z Krakowa i jedno spotkanie rozegrane mniej. W czołówce tabeli jest jednak bardzo tłoczono, bo Flota Świnoujście i GKS Tychy tracą do Termaliki kolejno trzy i pięć punktów. Już dzisiaj, tj. w środę, niecieczanie zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn, który znajduje się w strefie spadkowej. Kibice liczą na zwycięstwo, ale tak łatwo z pewnością nie będzie w niedzielę, kiedy do Niecieczy w ramach 26. kolejki rozgrywek przyjedzie zajmujący w tabeli 5. miejsce Dolcan Ząbki. Spotkanie ma rozpocząć się o godz. 12:15.

Termalica Bruk‑Bet Nieciecza – GKS Katowice 1:0 (0:0). Pawlusiński 60. min. Termalica: Nowak – Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz, Ceglarz, Lipecki, Rybski (65’ Drozdowicz), Horvath, Pawlusiński, Sobczak (69’ Kaczmarczyk).