Termalica wciąż na czele

0
81
Termalica relacja1433

Niecieczanie potwierdzili, że rozpoczynają sezon w dobrym stylu i z dużymi ambicjami. – Wygraliśmy z bardzo mocną drużyną – mówi trener Piotr Mandrysz.
Termalica chciała w tym sezonie uniknąć błędu z poprzednich rozgrywek, gdy rozpoczęła je nie najlepiej. Tym razem już na inaugurację „Słoniki” pokonały aż 6:0 Chrobrego Głogów, potwierdzając tym samym, że nie bez powodu w Niecieczy mówi się o grze o jak najwyższe cele. Wysokie zwycięstwo z beniaminkiem było świetnym początkiem, jednak należało potwierdzić swoją dyspozycję w pierwszym meczu przed własną publicznością. A ten nie zapowiadał się już tak łatwo, bo do Niecieczy przyjechała Olimpia Grudziądz.
Obydwie drużyny znają się bardzo dobrze z ligowego podwórka, bo w ostatnich latach grały ze sobą sześciokrotnie. Olimpia poprzedni sezon zakończyła na historycznym 6. miejscu, dotarła do ćwierćfinału Pucharu Polski, a przed tymi rozgrywkami wzmocniła się i rozpoczęła je od zwycięstwa 4:2 z Miedzią Legnica. W sobotnim meczu 2. kolejki w Niecieczy stanęły więc naprzeciwko siebie dwie solidne i zdeterminowane drużyny.
Pomimo wysokiej temperatury w sobotnie popołudnie mecz mógł się podobać miejscowym kibicom. Lepiej zaczęli jednak goście, którzy próbowali zagrozić bramce pewnego Sebastiana Nowaka. Potem Termalica próbowała odpowiedzieć, ale była równie nieskuteczna. I choć obydwie drużyny atakowały, do przerwy bramki nie padły. Sytuacja zmieniła się dopiero w drugiej połowie, kiedy zdeterminowane „Słoniki” napierały, aż w końcu w 79. minucie w dużym podbramkowym zamieszaniu Krzysztof Kaczmarczyk strzelił swojego trzecia gola w tym sezonie, który ostatecznie zapewnił Termalice zwycięstwo 1:0.
Po sobotnim zwycięstwie Termalica nadal prowadzi w pierwszoligowej tabeli i jest jedną z dwóch drużyn, które dotychczas zdobyły komplet punktów. Niecieczanie zaczynają więc rozgrywki w świetnym stylu, a kibice liczą, że będą kontynuować tę passę. Na razie wszystko wskazuje na to, że „Słoniki” są w wysokiej formie. Kolejną okazję do jej potwierdzenia będą miały w tym tygodniu, gdy rozegrają mecz ze Zniczem Pruszków w Pucharze Polski, a także w najbliższą niedzielę, gdy w ramach 3. kolejki rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z GKS‑em Katowice.

Termalica Bruk‑Bet Nieciecza ­– Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0).

Kaczmarczyk 79. min. Termalica: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Pleva, Biskup (69’ Kamiński), Kaczmarczyk, Sołdecki (90’ Paluchowski), Foszmańczyk (73’ Maslo), Smuczyński, Drozdowicz.