Trwają prace nad wznowieniem rozgrywek

0
117
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze rozmowy w sprawie przywrócenia rozgrywek sportowych w Polsce. Z premierem Mateuszem Morawieckim spotkali się minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest szansa, że zmagania piłkarskie zostaną wznowione na przełomie maja i czerwca. Nie wiadomo jeszcze, czy również w I lidze, w której występuje Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Wszystko zależy od rozwoju epidemii w Polsce.

REKLAMA

Podczas środowego spotkania z premierem rozmawiano o przygotowaniach naszych sportowców do olimpiady w Tokio, sytuacji reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz o odmrożeniu rozgrywek PKO Ekstraklasy. Teraz władze czekają na plan wznowienia rozgrywek piłkarskich.
– Już dziś związki sportowe, w szczególności PZPN oraz Ekstraklasa, dyskutują o tym, jakie
reguły musiałyby być spełnione, żeby władze państwowe mogły dopuścić do rozgrywek. Umówiliśmy się, że najpóźniej za dwa tygodnie, licząc od wczoraj, otrzymam ze strony PZPN i Ekstraklasy propozycję tego, w jaki sposób mógłby wyglądać powrót do rozgrywek – powiedział premier Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej. – Kiedy zobaczymy ten plan, przedyskutujemy sprawę z ministrem zdrowia. Wtedy podejmiemy decyzje dotyczące tego, czy i na jakich zasadach powrót do rozgrywek jest możliwy. Pewnie nastąpi to nie wcześniej niż za miesiąc. Oczywiście bez publiczności na trybunach.
Po spotkaniu z premierem komunikat wydała też spółka organizująca ekstraklasowe rozgrywki, która poinformowała, że nie wyznaczyła jeszcze propozycji daty ich wznowienia, ponieważ „zostanie ona ustalona dopiero po uzyskaniu informacji od UEFA dotyczących terminarza międzynarodowego oraz po decyzjach o zakończeniu obowiązywania zakazów wprowadzonych przez rząd”.
W komunikacie podano, że jeden z możliwych terminów to przełom maja i czerwca. Z kolei Zbigniew Boniek, prezes PZPN, mówił w ubiegłym tygodniu w „Przeglądzie Sportowym”, że brane są pod uwagę trzy terminy powrotu ligowych zmagań w Polsce – 24 i 31 maja lub 8 czerwca.
Nie wiadomo jednak, czy planowany jest powrót nie tylko PKO Ekstraklasy, ale też niższych poziomów rozgrywkowych, w tym I ligi z udziałem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. PZPN zapowiada, że decyzję w sprawie rozgrywek niższego szczebla podejmie do 11 maja.
Przypomnijmy, że wszystkie rozgrywki piłkarskie zostały wstrzymane 13 marca, a następnie zawieszono je co najmniej do 26 kwietnia. Już teraz wiadomo, że przerwa potrwa znacznie dłużej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o