Udany półmetek Termaliki

0
38
Termalica relacja1447

W ramach 17. kolejki w Niecieczy zmierzyły się ze sobą dwie drużyny o dużych aspiracjach. Zagłębie Lubin zajmuje miejsce w ścisłej ligowej czołówce, prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze i ma zamiar walczyć o ekstraklasowy awans. Termalica również uważana jest za jednego z głównych faworytów, ale w ostatnich tygodniach przeżywała sportowy kryzys, nie potrafiła zwyciężyć w pięciu meczach z rzędu. Wykorzystało to właśnie Zagłębie Lubin, które w pewnym momencie w tabeli zrównało się z Termaliką punktami. Mecz zapowiadał się więc interesująco.
Już w 4. minucie spotkania Arkadiusz Woźniak zdobył pierwszą bramkę i goście objęli prowadzenie, a Termalica przez długi czas nie miała pomysłu na grę. Sytuacja odmieniła się dopiero po kilkunastu minutach, gdy gospodarze wreszcie doszli do głosu. Na wyrównującego gola należało jednak poczekać do drugiej połowy. W 48. minucie po wykończonym rzucie rożnym było już 1:1 i Termalica poczuła się dużo pewniej. Niecieczanie stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ale brakowało im skuteczności i szczęścia. Choć Termalica do końca przeważała, grając nawet w ostatnich minutach w przewadze, to nie potrafiła zdobyć zwycięskiego gola.
Niecieczanie mogą dzisiaj odetchnąć, bo ostatnie tygodnie nie były dla nich najlepsze. Dopiero w dwóch poprzednich meczach zwyciężali, zaś w minioną niedzielę zremisowali ważne spotkanie, dzięki czemu nadal zachowują prowadzenie w lidze. To duży wyczyn „Słoników”, które objęły prowadzenie już po inauguracyjnej kolejce, a na półmetku sezonu wciąż znajdują się na czele. Termalica miała w ostatnich kolejkach gorsze i lepsze momenty, ale potwierdziła, że nie bez powodu stawia się ją w roli wiosennego faworyta do awansu.
Na razie jednak trzeba dokończyć jesień, bo dwa mecze z drugiej części sezonu zostaną rozegrane jeszcze w listopadzie. W najbliższą niedzielę Termalica przed własną publicznością zmierzy się z Chrobrym Głogów, tydzień później zagra ważny mecz z Olimpią Grudziądz. Drużyna trenera Mandrysza posiada aktualnie trzy punkty przewagi nad wiceliderem z Płocka, więc od tych meczów zależeć będzie, czy zdoła spędzić zimową przerwę w roli lidera.

Termalica Bruk‑Bet – Zagłębie Lubin 1:1 (0:1).

Woźniak 4. min., Czerwiński 48. min. Termalica: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki (87’ Wróbel), Janeczko (79’ Kamiński), Kupczak, Kaczmarczyk, Pleva, Drozdowicz, Paluchowski (64’ Maslo).