W dobrym nastroju przed wiosną

0
98
Termalica1409

Zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej było już drugim obozem przygotowawczym zespołu z Niecieczy w trakcie zimowej przerwy. Nie wzięli w nim udział ukontuzjowani Sebastian Olszar i Karol Piątek. Zespół pracował nad poprawieniem braków w grze ofensywnej i defensywnej, ćwiczono stałe fragmenty gry, a trener Mandrysz skupiał się też na przekazaniu piłkarzom swojego pomysłu na grę Termaliki w rundzie wiosennej.
W trakcie zgrupowania Termalica zagrała sparing z Wolanią Wola Rzędzińska, pokonując czwartoligowca aż 7:1. Z kolei w minioną sobotę „Słoniki” zagrały z pierwszoligową Puszczą Niepołomice, a o zwycięstwie 1:0 zadecydował gol Vojtecha Horvatha z 88. minuty spotkania. Piotr Mandrysz był zadowolony z postawy swojej drużyny, która co prawda nie stworzyła zbyt wielu sytuacji bramkowych, ale zagrała skutecznie z przeciwnikiem, z którym niedługo zmierzy się w I lidze.
– Było to zacięte spotkanie dwóch wyrównanych zespołów, więc zwycięstwo niezmiernie mnie cieszy – mówi szkoleniowiec Termaliki. – Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na stworzenie jakiejkolwiek sytuacji do zdobycia bramki, bardzo dobrze wykonywaliśmy stałe fragmenty gry, więc zwycięstwo było zasłużone. Zespół pokazał duży charakter, grał twardo i po męsku.
W najbliższym czasie zespół będzie trenował lżej, a trener „Słoników” zastanawia się już nad podstawowym składem w rundzie wiosennej. Na razie problemem są drobne kontuzje, bo w Woli Chorzelowskiej na urazy narzekali Jakub Kiełb, Damian Piotrowski i Piotr Piekarski. Zespół jest jednak w pełni zmobilizowany, aby w drugiej części sezonu zaprezentować się lepiej. Na półmetku Termalica zajmuje 10. miejsce w tabeli, a 9 marca wznowi pierwszoligowe rozgrywki meczem z Dolcanem Ząbki przed własną publicznością.
– Tuż przed sezonem ulegnie zmianie intensywność zajęć. Myślę, że zespół nabierze dynamiki i świeżości, będziemy pracować nad zgraniem formacji. Mam nadzieję, że w dobrych nastrojach przystąpimy do inauguracji z Dolcanem, który jest bardzo niewdzięcznym przeciwnikiem – zapowiada trener Mandrysz.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o