W III lidze piłki nożnej. „Jaskółki” wleciały na fotel lidera!

0
73
Unia relacja
REKLAMA

Unia wynikami nawiązuje do poprzedniego sezonu, w którym na wiosnę zaliczyła serię zwycięstw 1:0. W tym roku takim samym stosunkiem bramkowym „Jaskółki” odprawiły już: Górnika Wieliczkę, Szreniawę Nowy Wiśnicz, Orlicza Suchedniów, a w niedzielę Naprzód Jędrzejów. Choć jędrzejowianie byli drużyną z końca tabeli, to ekipa Tomasza Kijowskiego bardzo poważnie potraktowała to spotkanie.
W meczu dużą rolę odegrały warunki atmosferyczne, bo przy grząskiej murawie i opadach deszczu łatwo było popełnić błąd. Już w 10. minucie Łukasz Popiela uderzył w kierunku bramki Naprzodu, a mokra piłka tuż przed rękami bramkarza skozłowała i wpadła do bramki. Mimo zdecydowanej przewagi w całym spotkaniu i licznych okazji pogoda przeszkadzała Unii w skutecznej grze. Niewykorzystane okazje mogły zemścić się na „Jaskółkach”, ale w końcówce Hubert Drej spudłował z pięciu metrów i Unia zasłużenie wygrała spotkanie 1:0.
Po meczu z prowadzenia drużyny z Jędrzejowa zrezygnował Marek Mierzwa, a zaraz po spotkaniu zarząd zadecydował, że nowym trenerem zostanie Ryszard Górecki, dawny szkoleniowiec klubu, który w ostatnich latach prowadził szkółkę piłkarską w Norwegii. W innym nastroju był trener Unii Tomasz Kijowski, który dobrymi wynikami potwierdza, że jego apel z początku rundy nie jest bezzasadny. – W tę drużynę warto zainwestować – mówił Kijowski.
Po niedzielnym zwycięstwie Unia objęła prowadzenie w małopolsko‑świętokrzyskiej III lidze. Punkt mniej ma drugi w tabeli Poprad Muszyna, który jednak ma wciąż do rozegrania zaległe spotkanie. „Jaskółki” nie patrzą jednak na rywali, lecz grają na miarę swoich możliwości, już przygotowując się do sobotniego spotkania w Tarnowie z Przebojem Wolbrom.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o