Wisła i Legia zagrają w Tarnowie

0
71
legia-wisla
REKLAMA

Antoni Barwiński to jeden z najważniejszych sportowców w historii Tarnowa. Wychowanek Tarnovii razem ze swoją drużyną występował w 1948 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, był też pierwszym piłkarzem Tarnovii, który został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski. Rozegrał w niej 17 spotkań, a organizowane od kilku lat memoriały im. Antoniego Barwińskiego kultywują pamięć o wybitnym tarnowskim piłkarzu.
– Początkowo organizowaliśmy jedne zawody, a dziś w ramach Turnieju im. Antoniego Barwińskiego w czasie prawie dwóch miesięcy odbywa się już co najmniej kilka imprez – mówi Waldemar Urban, prezes MKS Tarnovia. – Kiedyś mieliśmy problemy z zapraszaniem do nas czołowych polskich drużyn, ale dziś ranga zawodów jest już tak duża, że wiele klubów wręcz chce do nas przyjeżdżać. Są nawet drużyny ze Słowacji, co nas bardzo cieszy.
W sobotę 22 lutego w ramach XVIII edycji Turnieju im. A. Barwińskiego odbędą się zawody TEMI Cup. Wstęp na nie jest wolny, a przyjść warto, bo w hali „Jaskółka” w dwóch grupach będą rywalizowały ze sobą czołowe polskie drużyny, w których grają zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. Wśród nich m.in. Wisła Kraków, Legia Warszawa, Podbeskidzie Bielsko‑Biała, Cracovia, Resovia czy w końcu drużyna Tarnovii.
– Dla naszych młodych piłkarzy będzie to przede wszystkim okazja do konfrontacji z mocnymi rówieśnikami. Takie turnieje są bardzo ważne, ponieważ zawodnicy zdobywają nowe, bardzo cenne doświadczenia – mówi Jacek Ćwik, trener grup młodzieżowych Tarnovii.
Dla wychowanków tarnowskiego klubu to także okazja, aby z dobrej strony pokazać się czołowym polskim klubom. Tarnovia w ostatnich latach nie odnosi sukcesów w piłce seniorskiej, ale skupia się na szkoleniu młodzieży, które przynosi widoczne rezultaty. Wielu piłkarzy trafia do drużyn, które liczą się w polskiej piłce nożnej.
– Dzięki pracy wykonywanej z dziećmi pojawiają się sukcesy. Niemal 400 zawodników trenuje na co dzień w różnych grupach wiekowych Tarnovii, a ci najlepsi podczas tego typu turniejów mogą też pokazać się i podnieść swój status i wartość na transferowym rynku – dodaje Waldemar Urban.
Pierwsze mecze w zawodach TEMI Cup będą rozgrywane w najbliższą sobotę od godz. 8, ale oficjalnie rozpoczęcie zawodów odbędzie się w samo południe. W czasie otwarcia zaprezentuje się też niedawno powstała w Tarnovii drużyna dziewcząt. Po godz. 14 zaplanowano gry finałowe.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments