Wisła lepsza w Niecieczy

0
53
REKLAMA

W 12. kolejce zmagań na zapleczu ekstraklasy Termalica miała rozegrać spotkanie z Cracovią, ale w związku z powołaniem trzech piłkarzy „Pasów” do reprezentacji narodowych mecz przełożono na 24 października. Władze klubu z Niecieczy nie próżnowały i zorganizowały w tym czasie mecz sparingowy z krakowską Wisłą, którą jeszcze niedawno trenował Kazimierz Moskal, aktualny szkoleniowiec Termaliki.
Wisła boryka się z problemami i po ostatniej dymisji trenera Michała Probierza „Białą Gwiazdę” trenuje Tomasz Kulawik, były piłkarz i legenda krakowskiego klubu.
W sobotę lepiej zaprezentowała się Wisła, która wygrała 3:1. Trzy gole zdobył Daniel Sikorski, a jedną bramką dla Termaliki odpowiedział Szymon Sobczak. Wisła trenowała z nowym szkoleniowcem zaledwie kilka dni, ale na boisku widać było pierwsze efekty pracy – lepiej zaprezentowała się przede wszystkim formacja obronna, która ostatnio była dużą bolączką krakowian. Na tle mocniejszego rywala Termalica prezentowała się dość przeciętnie i zasłużenie przegrała spotkanie.
– Gra zespołu trochę pozostawia do życzenia, byliśmy trochę za bardzo przestraszeni – podsumował Kazimierz Moskal. – Od momentu, kiedy pojawiła się możliwość zagrania z Wisłą, wiedziałem, że będzie to dla nas cenny mecz. Padło w nim kilka bramek, ale nie zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Teraz przed nami przygotowania do spotkania z Bogdanką Łęczna – powiedział szkoleniowiec.
– Po tygodniu ciężkich treningów chciałem zmierzyć się z zespołem, który preferuje grę piłką. To był dla nas przyjemny sparing – mówił trener Wisły. – Zawodnicy cztery dni ciężko pracowali i efekty tego było widać na boisku. Potrzebowaliśmy tego sparingu, żeby okres mocnej pracy zakończyć graniem w piłkę – powiedział Kulawik.
Termalica nadal zajmuje trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli. W ramach 13. kolejki w najbliższą sobotę niecieczanie zagrają na wyjeździe z Bogdanką Łęczna.
Termalica Bruk‑Bet – Wisła Kraków 1:3 (0:1). Sobczak 75. min., Sikorski 12. min., 69. min., 84. min. Termalica: Budka – Maślany, Czerwiński (46’ Nalepa), Pleva (62’ Pawłowski), Pielorz (62’ Skołorzyński), Horvath (46’ Lipecki), Kaczmarczyk, Piotrowski (68’ Jarecki), Sobczak (77’ Wrzosek), Rybski (46’ Ceglarz), Szczoczarz (62’ Drozdowicz).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o