Zadanie zostało wykonane

0
31
Termalica relacja1448

Niedzielny mecz z Chrobrym Głogów po prostu należało wygrać, tym bardziej że w 18. kolejce komplet punktów zdobyli rywale, którzy walczą z Termaliką o ligowe przewodnictwo. Niecieczanie chcieli też nawiązać do inaugurującej sezon kolejki, w której pokonali Chrobrego aż 6:0, dzięki czemu od początku zajęli fotel pierwszoligowego lidera, a następnie utrzymali go do dzisiaj. Swoje nastawienie Termalica potwierdzała więc od pierwszych minut.
Gospodarze zaczęli lepiej, co przełożyło się na trafienie Jakuba Czerwińskiego w 18. minucie meczu. Był to już kolejny w tym sezonie gol defensora zdobyty po uderzeniu głową. Lepszą postawę Termaliki przypieczętował w drugiej połowie Emil Drozdowicz, który zdobył jeszcze dwa gole. Niecieczanie wygrali ostatecznie 3:0, odnosząc zasłużone zwycięstwo, kolejne już w ostatnich tygodniach.
Termalica utrzymała tym samym prowadzenie w lidze. Wciąż ma trzypunktową przewagę nad kolejnymi Wisłą Płock i Zagłębiem Lubin. Następna w tabeli jest zaś Olimpia Grudziądz, która w najbliższą sobotę będzie rywalem „Słoników” w ostatnim tegorocznym spotkaniu. Niecieczanie chcą utrzymać się na szczycie i dobrze zwieńczyć rok. Pod wodzą trenera Mandrysza, który objął drużynę przed rundą wiosenną minionego sezonu, mają za sobą znakomite miesiące.

Termalica Bruk‑Bet Nieciecza – Chrobry Głogów 3:0 (1:0).

Czerwiński 18. min., Drozdowicz 47., 90. min. Termalica: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Pleva, Janeczko (72’ Kamiński), Kupczak (65’ Sołdecki), Kaczmarczyk, Foszmańczyk (70’ Płaneta), Jarecki, Drozdowicz.