Zasłużony awans Metalu

2
1050
KS-Metal
Fot. KS Metal
REKLAMA

Sympatycy Metalu Tarnów mają duże powody do radości. Seniorski zespół wywalczył właśnie awans z klasy okręgowej do IV ligi. I chociaż rozgrywki zakończyły się przed czasem, to niepokonany w tym sezonie Metal osiągnął zasłużony sukces. Co więcej, przepustkę do I ligi uzyskała również drużyna juniorów tarnowskiego klubu, który za dwa lata będzie świętował 100-lecie istnienia.
28 maja Małopolski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki piłkarskie na terenie województwa nie zostaną w tym sezonie dokończone. Ostateczna kolejność drużyn została ustalona na podstawie sytuacji w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce. Prawo gry w wyższej klasie uzyskały te ekipy, które w momencie zakończenia zmagań znajdowały się na miejscu premiowanym awansem. To świetna informacja właśnie dla tarnowskiego Metalu.

REKLAMA

Dzięki mistrzostwu w grupie drugiej tarnowskiej okręgówki seniorzy klubu z ulicy Warsztatowej – po wielu latach przerwy – awansowali do IV ligi. Nie można jednak stwierdzić, że skoro Metal w momencie przerwania rywalizacji był na prowadzeniu, to po prostu mu się poszczęściło. Tarnowianie w rundzie jesiennie spisywali się bowiem znakomicie i byli głównym pretendentem do awansu.
Dość powiedzieć, że jesienią Metal w swojej lidze nie znalazł pogromcy. Podopieczni trenera Jakuba Drwala wygrali łącznie 14 meczów i zremisowali zaledwie jedno spotkanie. Mieli też świetne statystyki bramkowe, bo zdobyli aż 68 goli, a stracili tylko 16. W efekcie drużyna pewnie liderowała tabeli, mając sporą przewagę nad drugim w zestawieniu GKS-em Gromnik.

Tym samym w przyszłym sezonie w grupie wschodniej małopolskiej IV ligi z punktu widzenia kibiców z regionu rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza, bo Metal dołączy (jeśli oczywiście pozytywie przejdzie proces licencyjny) do Wolanii Wola Rzędzińska, Okocimskiego Brzesko, Tarnovii Tarnów, BKS-u Bochnia oraz Bruk-Betu Termaliki II Nieciecza. Na tym poziomie nieznany jest tylko los Unii Tarnów, która zdobyła mistrzostwo i czekają ją baraże o awans do III ligi.
Kibice Metalu mają zresztą jeszcze więcej powodów do zadowolenia, bo sukces osiągnęli również juniorzy starsi klubu, którzy w tym sezonie dostali się z II do I ligi małopolskiej. W tym przypadku młodzi piłkarze tarnowskiego klubu również na awans zasłużyli, bo w ośmiu rozegranych kolejkach odnieśli komplet zwycięstw, strzelając łącznie 53 bramki i tracąc tylko 10.

Sukcesy drużyn przychodzą w dobrym momencie, wszak już niedługo Metal będzie świętował jubileusz 100-lecia istnienia. Został bowiem założony w 1922 roku i jest jednym z najstarszych tarnowskich klubów, mającym za sobą bardzo ciekawą historię, zresztą nie tylko piłkarską.
Przypomnijmy, że w okresie międzywojennym Metal powstał jako Kolejowy Klub Sportowy przy istniejących od kilku lat Warsztatach Głównych PKP (w połowie ubiegłego wieku ich następcą stały się Zakłady Mechaniczne). W roku powstania piłkarze kopali na prowizorycznym boisku nad Białą, a już trzy lata później doczekali się stadionu przy ulicy Warsztatowej.
Metal rozwijał się szybko i w latach 20. oraz 30. powstało wiele sekcji: kolarska, gimnastyczna, kręglarska, lekkoatletyczna, strzelecka, tenisa stołowego, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki oraz bokserska. Później dołączały kolejne: narciarska, szachowa czy brydżowa. Z czasem jednak sekcje zamykano i dziś o dawnej świetności klubu z ulicy Warsztatowej nie ma już mowy, ale po wielu trudnych latach – dzięki organizacyjnym staraniom kilku pasjonatów, z prezesem Tomaszem Gawronem na czele – piłkarze starają się godnie nawiązywać do bogatej historii Metalu.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Pilkarzyk 12

Wcale nie taki zasłużony

Pilkarzyk 12

Wcale nie zasłużony