Zespół Mateusza Klicha awansował do Premier League. Jak zareagował internet?

0
151
fot. Leeds United
REKLAMA

Po 16 latach przerwy Leeds United wróciło do angielskiej ekstraklasy. Jednym z ojców sukcesu zespołu z północnej części Anglii jest wychowanek Tarnovii Tarnów Mateusz Klich. Jak zareagował internet na osiągnięcie Polaka i jego kolegów?

REKLAMA

To była długa noc dla piłkarzy Leeds United. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek „Pawie” zapewniły sobie awans do Premier League, a ogromny wkład w ten sukces miał Mateusz Klich, który w tym sezonie wystąpił w każdym spotkaniu swojej drużyny. Polak cieszy się dużym szacunkiem wśród kibiców Leeds – przed rokiem polscy fani angielskiego zespołu stworzyli banner z napisem „Premier Klich” (parafraza nazwy angielskiej ekstraklasy Premier League), który został wysłany do jego rodzinnego domu w Tarnowie. Wówczas Klichowi i jego kolegom nie udało się wywalczyć promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, jednak co się odwlecze, to nie uciecze – tym razem awans stał się faktem, a banner mógł zostać wywieszony przy jednej z tarnowskich ulic.

Wczorajsza noc na długo zostanie w pamięci Klicha i jego kolegów…

View this post on Instagram

LEEDS IS BACK 💙💛 #MOT

A post shared by Mateusz Klich (@cli5hy) on

Jeden z fanów Leeds zaproponował, by Klich był w samym środku szpaleru, który jutro nowi mistrzowie Championship otrzymają od zawodników Derby County.

Nie zabrakło gratulacji od polskich dziennikarzy sportowych.

Klich jest piłkarzem Leeds od 2017 roku. W tym czasie zagrał dla angielskiej drużyny 102 mecze i strzelił 17 goli. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do czerwca 2024 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o