Zwycięstwo w okręgu, przegrana w województwie

0
156
Unia Tarnów - Puchar Polski
REKLAMA

Dwa mecze w ramach Pucharu Polski rozegrali w minionym tygodniu piłkarze Unii Tarnów. W finale na szczeblu okręgu tarnowskiego „Jaskółki” pokonały ekipę Bruk-Betu Termaliki II Nieciecza, dzięki czemu awansowały do wojewódzkiego etapu rywalizacji. Na małopolskim poziomie Unia odpadła jednak w półfinale, ulegając w rzutach karnych drużynie Podhala Nowy Targ.
Z powodu pandemii koronawirusa w niższych piłkarskich klasach rozgrywkowych sezon zakończył się przed czasem, ale mimo tego piłkarze Unii Tarnów mieli ostatnio sporo pracy. Zespół wystąpił bowiem w dwumeczu barażowym o awans do III ligi z Cracovią II, w którym ostatecznie lepsze okazały się rezerwy ekstraklasowego klubu. „Jaskółki” rywalizowały ponadto w Pucharze Polski, gdzie zwyciężyły na szczeblu podokręgu tarnowskiego i następnie w półfinale okręgowym. W efekcie w ubiegłym tygodniu drużyna z Mościc rozegrała kolejne pucharowe spotkania.

REKLAMA

Do dalszej fazy rywalizacji klub zdecydował się desygnować częściowo juniorów ze swojej akademii, aby podstawowi piłkarze mogli odpocząć przed przygotowaniami do startu sezonu ligowego. W finale okręgowym Pucharu Polski, który w środę (15 lipca) odbył się w Niecieczy, zespół był prowadzony przez Pawła Węgrzyna i Radosława Jacka. „Jaskółki” rywalizowały z miejscową ekipą Bruk-Betu Termaliki II, która zwyciężyła wcześniej zmagania w podokręgu żabnieńskim.
Spotkanie obfitowało w emocje i bramki. Unia wprawdzie dość szybko objęła prowadzenie po trafieniach Gabriela Kierońskiego i Kacpra Nytki, ale tuż przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Macieja Kuchty i Karola Kuczka. Sytuacja zmieniła się jeszcze bardziej, gdy w drugiej połowie dla „Słoni” trafił Paweł Leżoń. Końcówka należała jednak do Unii – dwa kolejne gole były autorstwa Maksymiliana Starzyka, a o triumfie gości 5:3 przesądziła bramka Artura Białego.

Dzięki środowej wygranej „Jaskółki” awansowały do wojewódzkiego etapu pucharowej rywalizacji, w którym znaleźli się także zwycięzcy z okręgów krakowskiego, nowosądeckiego i wadowickiego – Wieczysta Kraków, Podhale Nowy Targ oraz Orzeł Ryczów. W wyniku losowania w półfinale małopolskich rozgrywek tarnowianie trafili na ekipę Podhala.
Mecz odbył się w ubiegłą niedzielę (19 lipca) na obiekcie przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie. Gospodarze zagrali już w mocniejszym składzie. Piłka nie chciała jednak wpadać do żadnej siatki, dlatego po bezbramkowym remisie konieczna była dogrywka. W niej najpierw „Jaskółki” objęły prowadzenie za sprawą Patryka Suchowskiego, następnie tuż przed ostatnim gwizdkiem sędzia podyktował „jedenastkę” dla Podhala, którą wykorzystał Michał Nawrot. Potrzebne były więc rzuty karne, a w nich lepiej spisali się goście, którzy triumfowali 5:3.
Podhale Nowy Targ awansowało do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa. W tym tygodniu zmierzy się z Wieczystą Kraków, która pokonała Orła Ryczów 4:1. „Jaskółki” natomiast mogą już przygotowywać się do nowego sezonu w grupie wschodniej małopolskiej IV ligi, który zostanie zainaugurowany w drugi weekend sierpnia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o