Piłka ręczna. Remis po ciekawym meczu

0
43
pilka reczna1313

Dla tarnowian sobotnie spotkanie było niezwykle istotnym meczem. Drużyna prowadzona przez Stanisława Kubalę zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli, więc aby móc myśleć o utrzymaniu się w rozgrywkach, musi zdobyć jak najwięcej punktów w kolejnych spotkaniach. Viret plasuje się w górnej części tabeli, ale mimo kłopotów kadrowych tarnowianie zapowiadali walkę o zwycięstwo.
Chociaż spotkanie rozpoczęło się niemrawo, to z minuty na minutę na parkiecie działo się coraz więcej. Lepiej zaczęli goście, ale świetnie w tarnowskiej bramce spisywał się Grzegorz Barnaś. Wkrótce do głosu doszli też szczypiorniści Control Process, odrobili straty i do przerwy remisowali 11:11. W drugiej części spotkania tarnowianie prowadzili czterema bramkami, ale goście zdołali doprowadzić do remisu.
W meczu nie brakowało walki i szybko zmieniającego się wyniku, który ostatecznie zatrzymał się na rezultacie 32:32. Tarnowianie prowadzili w końcówce jedną bramką, ale w ostatnich sekundach spotkania Damian Kapral doprowadził do remisu. Złą informacją jest też dyskwalifikacja Kamila Cieńka, która oznacza, że w następnym meczu Control Process będzie osłabiony absencją kolejnego środkowego.
W sobotę tarnowianom niewiele zabrakło do zdobycia za zwycięstwo dwóch punktów. Ostatecznie podopieczni Stanisława Kubali muszą zadowolić się jednym „oczkiem” i przedłużoną nadzieją na utrzymanie w lidze. Do pierwszej drużyny niezagrożonej spadkiem tarnowianie tracą obecnie dwa punkty. 6 kwietnia zagrają na wyjeździe spotkanie 22. kolejki rozgrywek z Politechniką Radomską.

SPR Tarnów – Viret Zawiercie 32:32 (11:11).

SPR: Barnaś, Nowak, Ciochoń – Wajda 11, Niedojadło 7, Kowalik 5, Cieniek 4, Sokół 2, Król 1, Kozioł 1, Bujak 1, Janas, Bieś, Dutka, Siedlik, Michalik.