Drugi mecz i drugie zwycięstwo

0
24

Z kompletem zwycięstw tarnowianie znajdują się obecnie na podium pierwszoligowej tabeli. W najbliższą sobotę w Białej Podlaskiej zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu z tamtejszym AZS‑em AWF.
Tarnowianie rozpoczęli nowy sezon od wyjazdowej wygranej 28:25 z Politechniką Anilaną Łódź. W minioną sobotę w 2. kolejce zaprezentowali się własnej publiczności, a ich rywalem byli szczypiorniści KSSPR‑u Końskie. O ile jednak w inauguracyjnej kolejce w konfrontacji z beniaminkiem z Łodzi to tarnowianie byli faworytami, o tyle tym razem przeciwnik wydawał się trudniejszy – drużyna z Końskich to bowiem doświadczony pierwszoligowy zespół, który również rozpoczął rozgrywki od zwycięstwa, a w przeszłości sprawiał już problemy SPR‑owi, w poprzednim sezonie uplasował się też na wyższej pozycji w tabeli. W sobotę gospodarzom sprzyjał natomiast fakt, że goście przyjechali osłabieni brakiem kontuzjowanych Piotra Gasina, Krzysztofa Słonickiego i Patryka Mastalerza.
Tarnowianie jako pierwsi zdobyli bramkę i przez kilka minut nie pozwalali rywalowi na pokonanie swojego bramkarza. Kiedy szczypiorniści SPR‑u w 5. minucie trafili powtórnie, niedługo potem podopieczni trenera Roberta Napierały wprawdzie przełamali się, ale wraz z upływem minut gospodarze nie tylko nie pozwalali odebrać sobie prowadzenia, ale także zwiększali systematycznie przewagę. W efekcie do przerwy ekipa SPR‑u prowadziła 14:9
Drugą część spotkania tarnowscy kibice mogli oglądać stosunkowo spokojnie, ponieważ zawodnicy dowodzeni przez trenera Tabora dokładali kolejne trafienia. Tarnowianie nieźle prezentowali się w defensywie i potrafili regularnie pokonywać bramkarza rywali. Szczypiorniści z Końskich z kolei mieli duże problemy z finalizowaniem sytuacji „sam na sam” i zdarzały im się przestoje w grze, co znajdowało odzwierciedlenie w wyniku. Ostatecznie zawodnicy SPR‑u, ku uciesze miejscowych kibiców, mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa 27:19 i kompletu punktów w tabeli.
W tarnowskiej drużynie najskuteczniejszy był Daniel Dutka, który dziewięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Sześć bramek zdobył Emilian Jewuła, z a pięcioma trafieniami na koncie zakończył spotkanie Michał Kubisztal, który swoim doświadczeniem wiele wniósł do gry SPR‑u. Ponadto po dwa trafienia dołożyli Damian Misiewicz, Albert Sanek i Łukasz Nowak, a jedną bramkę zdobył Jakub Kowalik.
Tarnowianie są obecnie jednym z pięciu zespołów, które w nowym sezonie wygrały dotychczas obydwa spotkania. Bilans sprawia, że zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli grupy „B” I ligi.
Komplet zwycięstw ma na swoim koncie również AZS AWF Biała Podlaska, czyli najbliższy rywal szczypiornistów SPR‑u, z którym zmierzą się na wyjeździe w sobotę w ramach 3. kolejki rozgrywek. Zespół AZS‑u AWF rozpoczął sezon od jednobramkowego zwycięstwa u siebie z ASPR‑em Zawadzkie oraz czterobramkowej wygranej na wyjeździe z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski. W poprzednim sezonie obydwa spotkania między ekipami z Tarnowa i Białej Podlaskiej były bardzo emocjonujące i wyrównane, ale to SPR triumfował dwukrotnie rezultatem 31:30.