Juniorzy Pałacu grają w Mistrzostwach Polski

0
361
Bramkarze: Mateusz Chłopek, Szczepan Mortek, Jakub Hołda. Zawodnicy z pola: Szymon Porębski/8/, Korneliusz Małek/2/, Dominik Starzyk/1/, Konrad Wątroba/10/, Przemysław Mądel/3/, Michał Łabno/1/, Grzegorz Piska/5/, Kacper Kamysz/5/, Szymon Wajda/5/, Oskar Klamrzyński/17/, Igor Mróz/17/, Patryk Kwarciński/9/, Patryk Majcher/9/, Jakub Kociuba/3/. Trenerem drużyny jest Marcin Janas, kierownikami: Paweł Mądel i Janusz Wątroba

Sukcesem szczypiornistów zespołu MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zakończył się turniej mistrzostw kraju juniorów starszych. Podczas zawodów rozgrywanych w hali PWSZ tarnowska młodzież zajęła drugą lokatę, gwarantującą jej awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli szesnastki najlepszych zespołów w Polsce. Godne podkreślenia jest to, że w składzie gospodarzy wystąpili zawodnicy z reguły młodsi o rok lub więcej od rywali.

Trener Marcin Janas nie pomylił się mówiąc przed zawodami, że ich głównym faworytem będzie zaplecze juniorskie krajowego „giganta”, czyli Vive Kielce, a decydujące znaczenie dla jego podopiecznych będzie miało pierwsze spotkanie z Padwą Zamość. W pierwszym meczu turnieju kielczanie rozgromili mielecką Stal aż 43:16. Potem na parkiet wyszły siódemki Pałacu Młodzieży i Padwy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jeszcze w 24. minucie notowano remis 9:9. Ostatnie słowo należało do tarnowian. Po skutecznie egzekwowanych rzutach karnych przez Konrada Wątrobę oraz golach Szymona Porębskiego i Grzegorza Pisko, do przerwy prowadzili 12:10.
Druga połowa to już absolutna dominacja tarnowian. W 37. minucie było już 19:13, jedenaście minut później nawet 27:18. Losy meczu były praktycznie przesądzone. W ostatnich fragmentach Padwa zmniejszyła nieco straty, zdobywając trzy ostatnie bramki w meczu, ale nie miało to większego znaczenia. Ostatecznie Pałac zwyciężył 34:29, co stawiało go w korzystnej sytuacji. Kiedy w pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju Vive pokonało Padwę 38:27, było jasne, że wygrana Pałacu z mielecką Stalą zapewni awans i kielczanom, i tarnowianom, niezależnie od wyników meczów w ostatnim dniu turnieju. I podopieczni trenera Marcina Janasa wykorzystali swoją szansę. Tym razem wyrównane były jedynie pierwsze fragmenty meczu. W 6. minucie, przy stanie 3:3, bramkę dla gospodarzy rzucił Igor Mróz i objęli oni prowadzenie, które potem już tylko stopniowo powiększali. Właściwie już po pierwszej połowie wszystko było jasne i tarnowianie mogli odbierać gratulacje za awans. Wygrali bowiem aż 26:11. Ostateczny wynik 43:27.
W tej sytuacji rezultaty ostatniego dnia zmagań nie miały już większego znaczenia. Najpierw w pojedynku o trzecie miejsce Padwa ograła Stal 32:22. A potem na parkiet wyszli zawodnicy Vive oraz Pałacu Młodzieży. Na pewno zdecydowanym faworytem byli tym razem rywale. W składzie tej drużyny na parkiecie zaprezentował się grający już w pierwszej drużynie seniorów bramkarz Miłosz Wałach. Gospodarze trzymali się dzielnie całą pierwszą połowę, wynik długo oscylował wokół remisu. Jeszcze w 21. minucie przegrywali tylko 8:9, w końcówce rywale odskoczyli na 11:15. O wysokiej porażce 20:32 zadecydował ostatni kwadrans, w którym Pałac zdobył tylko 5 goli, w tym 2 z rzutów karnych, podczas gdy rywal 11. Tak czy owak, obydwie drużyny grają dalej! Po ostatnich gwizdkach sędziów wybrano najlepszych zawodników poszczególnych drużyn, w MKS PM MPEC został nim Igor Mróz. Skład zespołu MKS PM MPEC Tarnów i zdobyte bramki w turnieju:
Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się już w najbliższy weekend w Białej Podlaskiej. Podopieczni trenera Marcina Janasa zmierzą się w nim kolejno ze swoim rywalem z okręgu Kusym Kraków, gospodarzami Olimpią Biała Podlaska oraz MKS MOS Wrocław. Trzymamy kciuki.