PGNiG Superliga. Mistrz Polski za mocny dla Grupy Azoty SPR Tarnów

0
110
PGNiG Superliga. Łomża VIVE Kielce lepsza od Grupy Azoty SPR Tarnów

W zaległym spotkaniu 4. serii PGNiG Superligi Grupa Azoty SPR Tarnów przegrała z Łomża VIVE Kielce 26:37.

Trener tarnowskiej drużyny Petrik Liljestrand miał do dyspozycji tylko jedenastu zawodników, przez co pole manewru było mocno ograniczone. Mimo problemów kadrowych tarnowianie sprawili niemałe kłopoty aktualnemu mistrzowi Polski. Po pierwszej połowie przegrywali z kielczanami tylko 12:15, a kilku minut po przerwie – dzięki fantastycznej dyspozycji Rennosuki Tokudy – objęli prowadzenie 20:19. To jednak podrażniło gospodarzy, którzy ostro ruszyli do ataków i w ciągu kilku minut z remisu 22:22 zrobiło się 30:22. Ostatecznie tarnowscy szczypiorniści musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 26:37.

Po pięciu rozegranych spotkaniach Grupa Azoty SPR Tarnów zajmuje przedostatnie (13.) miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Następna szansa na zdobycz punktową już w najbliższy wtorek – w hali sportowej PWSZ tarnowianie podejmą zespół MMTS-u Kwidzyn. Początek meczu o godzinie 15:00.

Łomża Vive Kielce – Grupa Azoty SPR Tarnów 37:26 (15:12)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wałach – Vujović 3, Olejniczak 1, Sićko 5, Tournat 5, Karacić 1, Moryto 8, Surgiel 4, Kaczor 1, D. Dujszebajew 3, Karalek 4, Gudjonsson 2

Grupa Azoty SPR Tarnów: Liljestrand, Małecki – Tokuda 10, Majewski, Wojdan 2, Sanek 4, Lazarowicz, Kużdeba, Kniazeu 3, Mrozowicz 4, Yoshida 3