Zaczynają sparingowe granie

0
68
SPR PWSZ
Szczypiorniści od początku miesiąca trenują na własnych obiektach, a w pierwszej fazie treningów sporo czasu spędzają nie tylko w hali, ale też w siłowni
REKLAMA

Tarnowscy piłkarze ręczni w sierpniu rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Szczypiorniści od początku miesiąca trenują na własnych obiektach, a w pierwszej fazie treningów sporo czasu spędzają nie tylko w hali, ale też na siłowni. Początek okresu przygotowań związany jest przede wszystkim z intensywnymi treningami, które mają poprawić wydolność, wytrzymałość i siłę sportowców.
W tym tygodniu podopiecznych trenera Tabora czekają pierwsze mecze sparingowe w ramach okresu przygotowawczego. Już dzisiaj (tj. w środę 16 sierpnia) ekipa SPR-u PWSZ zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec, drużyną występującą na co dzień w PGNiG Superlidze. W sobotę z kolei tarnowianie wezmą udział w pierwszym z zaplanowanych turniejów. Szczypiorniści wystąpią w Memoriale im. Henryka Grabczaka w Zamościu, a ich rywalami będą tamtejsza Padwa Zamość, która występuje w II lidze, a także dobrze znany z pierwszoligowych parkietów Czuwaj Przemyśl.
Tarnowska drużyna nie tylko trenuje, ale też lepiej się poznaje, bo latem doszło do kilku zmian kadrowych. Jak już informowaliśmy, do klubu trafił przede wszystkim 37-letni Michał Kubisztal, który jest wychowankiem tutejszego Pałacu Młodzieży, ale przez lata swojej kariery występował w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz w barwach reprezentacji Polski. Oprócz doświadczonego szczypiornisty do drużyny SPR-u pozyskano jeszcze trzech młodszych zawodników – bramkarza Filipa Jastrząba, lewego rozgrywającego Filipa Frycza i obrotowego Łukasza Kucharzyka. W porównaniu z poprzednim sezonem ekipę opuścił tylko Michał Niemiec (z powodów zawodowych).
Tarnowianie mają jeszcze nieco ponad trzy tygodnie na wypracowanie optymalnej formy przed początkiem sezonu. Ten rozpocznie się 9 września, gdy w ramach inauguracyjnej kolejki drużyna SPR-u PWSZ zmierzy się na wyjeździe z Politechniką Anilaną Łódź. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Tabora zajęli 8. miejsce, a głównym celem na nowe rozgrywki jest poprawa tego rezultatu. 

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze