Zaległości odrobione bez punktów

0
94
W Kaliszu tarnowianie nie dali rady tamtejszemu MKS-owi i przegrali 22:34
REKLAMA

W minioną środę tarnowianie wznowili już ligową rywalizację. Udali się do Kalisza, gdzie w ramach zaległej 22. kolejki zagrali z faworyzowanym MKS‑em. Pierwsze minuty środowej konfrontacji nie zwiastowały jeszcze dalszego biegu wydarzeń. Tarnowianie grali nieźle i starali się dotrzymywać kroku gospodarzom, dzięki czemu po niespełna kwadransie wyrównanego początku utrzymywał się remis. Był to jednak ostatni moment, w którym obydwie ekipy równały się zdobytymi bramkami, bo odtąd zaczęła się rysować coraz bardziej wyraźna przewaga gospodarzy, którzy w efekcie już do przerwy prowadzili 17:12.
Druga połowa nie odmieniła obrazu gry – gospodarze regularnie trafiali i wraz z upływem czasu powiększali jeszcze swoje prowadzenie. Kaliszanie mieli dobrze dysponowanego bramkarza, byli skuteczni w ataku i wykorzystywali defensywne błędy tarnowian, dzięki czemu po ostatnim gwizdku mieli na swoim koncie aż dwanaście trafień więcej i mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa 34:22.
Tarnowianie przegrali już po raz dwunasty w tym sezonie, a w pierwszoligowej tabeli grupy „B” okupują ciągle 10. miejsce. Sytuacja podopiecznych trenera Tabora robi się coraz trudniejsza – mają zaledwie dwa punkty przewagi nad MTS‑em Chrzanów, który plasuje się obecnie na 12. pozycji, a tymczasem zajęcie tej lokaty oznacza konieczność gry w barażach o utrzymanie w lidze. W tym kontekście niezwykle istotne będzie kolejne spotkanie tarnowskiej drużyny, która już w najbliższą sobotę w 23. kolejce zagra przed własną publicznością właśnie z MTS-em Chrzanów.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze