Zwycięstwo na koniec sezonu

0
35
fot. GPG

Szczypiorniści SPR-u już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w lidze, ale w ostatnim meczu chcieli zaprezentować się z dobrej strony swoim kibicom i efektownie zakończyć rozgrywki. Olimp Grodków to ostatnia drużyna zestawienia, która w przyszłym sezonie zagra w II lidze. Początek spotkania w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie był stosunkowo wyrównany, ale wraz z upływem czasu tarnowianie udowadniali, że nie bez powodu zajmują wyższą pozycję w tabeli. Goście mieli problemy z grą w obronie i ataku, a rozpędzający się gospodarze regularnie trafiali do bramki, dzięki czemu na półmetku meczu zdołali wypracować bezpieczną przewagę – tarnowianie do przerwy prowadzili 22:14. A mecz zakończył się zasłużoną wygraną tarnowian 36:26.
W ostatniej kolejce swoje spotkanie przegrała także drużyna z Oławy, co sprawiło, że szczypiorniści SPR-u uplasowali się ostatecznie na 8. miejscu w pierwszoligowej tabeli grupy „B”. W całym sezonie tarnowianie odnieśli dziesięć zwycięstw, trzykrotnie remisowali i trzynastokrotnie przegrywali. Przed rozgrywkami w klubie mówiono, że zespół stać na zajęcie miejsca w górnej części tabeli, nawet w czołowej piątce zestawienia. Nadzieje te ostatecznie zweryfikowała boiskowa rzeczywistość, ale przyznać trzeba, że SPR ma za sobą wyjątkowo trudny sezon, w którym problemów nie brakowało.
Dość powiedzieć, że na końcowy wynik drużyny składa się praca łącznie trzech szkoleniowców, którzy trenowali w tym sezonie tarnowskich szczypiornistów. SPR rozpoczął rozgrywki pod wodzą Ryszarda Skutnika, a gdy ten szybko trafił do klubu z wyższej ligi, zastąpił go Marcin Ogarek. Następnie z powodu sytuacji zdrowotnej Ogarek zrezygnował, drużynę na drugą rundę przejął zaś Ryszard Tabor. Szkoleniowcy mieli również duże problemy kadrowe, bo w trakcie sezonu z kontuzjami zmagało się kilku ważnych zawodników SPR-u, co nie pozostawało bez wpływu na grę drużyny.
Tarnowski klub czeka teraz zwyczajowa przerwa. To czas na odpoczynek, przemyślenia i podjęcie decyzji personalnych przed rozpoczęciem przygotowań do kolejnych rozgrywek.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o