Decydująca przegrana siatkarek

0
56
siatkowka1309

Po serii porażek siatkarki PKCh PWSZ Tarnów wygrały ostatni mecz z Dalinem Myślenice i w klubie liczono na dobrą dyspozycję w decydującym spotkaniu z Sandecją. W sobotę to gospodynie zaprezentowały się jednak zdecydowanie lepiej, wygrywając pewnie całe spotkanie 3:0.
„Jedynka” nawiązała walkę w pierwszym secie, który zakończył się minimalną wygraną Sandecji 25:23. Chociaż początek drugiej partii także należał do tarnowianek, to gospodynie szybko nadrobiły straty i zwyciężyły 25:20. Ostatni set spotkania był już tylko potwierdzeniem, kto w sobotę lepiej spisywał się na parkiecie. Rozpędzona Sandecja zagrała bardzo dobrze i 25:14 pokonała niezorganizowane rywalki. Chociaż mecz stał na niezłym poziomie, a tarnowiankom nie można zarzucić braku waleczności, to zdecydowanie lepiej zaprezentowała się sądecka drużyna.
Przegrana PKCh PWSZ Tarnów oznacza, że podopieczne Bogdana Dudka czeka tylko walka o 8. miejsce w tabeli. 16 marca w ostatnim meczu rundy zasadniczej tarnowianki zagrają jeszcze u siebie z Szóstką Biłgoraj, a później w kwietniu będą rywalizować w fazie play‑out. Wyniki meczów barażowych zdecydują, czy „Jedynka” zdoła utrzymać się w tym sezonie w II lidze.
Sandecja Nowy Sącz – PKCh PWSZ Tarnów 3:0 (26:24, 25:20, 25:14). PWSZ: Małgorzata Młocek, Alicja Warchoł, Sabina Podlasek, Alicja Leszek, Małgorzata Hajduk, Katarzyna Kutyła, Klaudia Szubart oraz Małgorzata Ruszel, Natalia Wójcik, Weronika Wyroba, Sylwia Syrkowiec, Paulina Jachym.