„Jedynka” gra o awans

0
32
fot. Piotr Goryjowski
REKLAMA

Rywalami „Jedynki” będą kolejno AZS AWF UKSW Warszawa, ECO AZS Uni Opole, Bluesoft Mazovia Warszawa oraz PLKS Pszczyna.
Droga do turnieju finałowego o awans do I ligi była długa i wyboista. Tarnowianki mają za sobą trudny sezon zasadniczy, mecze fazy play‑off z Tomasovią Tomaszów Lubelski oraz Szóstką Mielec (po których zdobyły mistrzostwo w swojej ligowej grupie) oraz ogólnopolski etap półfinałowy rozgrywek, w którym zmierzyły się z Silesią Volley Mysłowice. W rezultacie zwycięstwa z drużynami z Tomaszowa Lubelskiego, Mielca i Mysłowic sprawiły, że tarnowianki znalazły się w gronie pięciu klubów z różnych drugoligowych grup, które w turnieju finałowym zagrają o awans na wyższy ligowy szczebel.
Organizator decydującego turnieju był wyłaniany w ramach konkursu ofert przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Tarnowski klub zgłaszał chęć organizacji zawodów, ale zadecydowano, że odbędą się one w Opolu. Decyzja ta okazała się kontrowersyjna, bo tamtejsza hala jest bardzo mała (to obiekt szkolny przy liceum), a w efekcie faworyzuje gospodarzy, którzy są przyzwyczajeni do specyfiki gry w takim miejscu. Inne drużyny, które do Opola przyjadą, występują na co dzień w dużo większych halach.
Turniej finałowy w Opolu potrwa od 24 do 28 maja. Odbędzie się łącznie dziesięć spotkań systemem „każdy z każdym”. Spośród pięciu uczestników zostaną wyłonione dwie najlepsze drużyny, które awansują na bezpośrednie zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Tarnowianki wyjechały do Opola już wczoraj. Dzisiaj (tj. w środę 24 maja) rozegrają pierwsze turniejowe spotkanie, a ich rywalem będzie AZS AWF UKSW Warszawa. W czwartek podopieczne trenera Michała Betleji zagrają z gospodyniami zawodów – drużyną ECO AZS Uni Opole. W piątek ich rywalkami będą zawodniczki Bluesoft Mazovii Warszawa. W sobotę tarnowianki będą odpoczywały i regenerowały się, a w niedzielę zagrają ostatni mecz z ekipą PLKS‑u Pszczyna.
Poziom sportowy uczestników turnieju finałowego jest różny, ale są wśród nich bardzo wymagające zespoły, których celem w tym sezonie jest awans do I ligi. Tarnowianki także zaliczają się do tego grona.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o