„Jedynka” ma nowego trenera

0
64
Nowy szkoleniowiec „Jedynki” Rafał Kalinowski
REKLAMA

W nadchodzących pierwszoligowych rozgrywkach siatkówki kobiet trenerem drużyny Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie będzie już Łukasz Marciniak. Nowym szkoleniowcem popularnej „Jedynki” został Rafał Kalinowski, który ma za sobą różne doświadczenia trenerskie, a przez dwa ostatnie sezony prowadził drugoligowy zespół KPKS Halemba Ruda Śląska. 
W poprzednim sezonie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów grały poniżej oczekiwań i w trakcie rozrywek miały dwóch szkoleniowców. Najpierw zespół prowadził Michał Betleja, z którym postanowiono rozstać się po kilku latach, gdy „Jedynka” przegrała dziewięć meczów z rzędu. Betleję zastąpił następnie Łukasz Marciniak, pod wodzą którego tarnowska drużyna zaczęła punktować. W efekcie wydostała się z dołu tabeli i finalnie zakończyła zmagania na 9. miejscu.

REKLAMA

W ostatnim czasie w klubie zaszło sporo kadrowych zmian, które dotyczą również sztabu szkoleniowego. Marciniak nie będzie już prowadził „Jedynki”, a jego następcą został Rafał Kalinowski. Nadal drugim trenerem drużyny pozostaje Michał Madejski.
Kalinowski ma ciekawe CV. Jest absolwentem i obecnym wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jako trener zaczynał pracę z młodzieżowymi drużynami MOSiR-u Mysłowice (z którymi zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski), następnie był szkoleniowcem Silesii Volley Mysłowice, która występowała w I oraz II lidze. Nowy sternik „Jedynki” w latach 2008-2015 współpracował ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu i w Szczyrku, a ponadto w latach 2013-2015 był drugim trenerem reprezentacji Polski kadetek.
W ostatnich latach Kalinowski pracował m.in. w pierwszoligowej ekipie WTS-u Solna Wieliczka, w której był asystentem Ryszarda Litwina w sezonie 2017/2018, gdy drużyna wywalczyła brązowy medal. W dwóch poprzednich rozgrywkach prowadził natomiast drugoligowy zespół KPKS Halemba Ruda Śląska.

– Propozycja pracy w Tarnowie wywołała u mnie ogromną radość. Klub w ostatnich latach pokazał się w rozgrywkach I ligi z bardzo dobrej strony zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Nie sposób nie wspomnieć także o fantastycznych kibicach, którzy bardzo licznie gromadzą się na trybunach i żywiołowo dopingują zespół. Dzięki temu przepuszczam, że Tarnów może być miejscem do spełnienia moich trenerskich ambicji – mówi nowy szkoleniowiec „Jedynki”.
Tarnowski klub w najbliższym czasie ma także poinformować o nowych siatkarkach, które latem zasiliły zespół. Na razie oficjalnie wiadomo jedynie, że w drużynie nie zagrają już Marta Duda, Olga Samul, Justyna Kędziora, Maja Grodzka, Marcelina Gliniecka, Julita Molenda, Katarzyna Tkaczyk oraz Nikola Abramajtys, które znalazły już nowych pracodawców.

Obecnie dotychczasowe i nowe zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów trenują indywidualnie. Wspólne przygotowania do nowego sezonu rozpoczną pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Zespół będzie trenował oraz rozgrywał sparingi podczas towarzyskich turniejów. Najbliższy sezon w I lidze siatkówki kobiet tarnowianki zainaugurują 26 września.
– Nie było póki co żadnych konkretnych rozmów z zarządem klubu dotyczących postawionych przed zespołem celów – mówi Rafał Kalinowski. – Na pewno chcemy wszyscy osiągnąć lepszy wynik niż ostatnio. Nie chcemy grać o utrzymanie, widzimy się w środku tabeli. Jednak obecnie to wróżenie z fusów. Nie wiemy do końca, kim dysponują nasi rywale, więc pierwsze kolejki dadzą odpowiedź, kogo na co stać. Wierzę w pracę. Jeśli będziemy ciężko trenować, to z czasem zacznie to procentować. Będziemy robić wszystko, by nasi kibice mieli jak najwięcej powodów do radości.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o