„Jedynka” pokazowo i sparingowo

0
54
fot. Tomasz Schenk

Drużyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozpoczęła przygotowania do historycznego startu w I lidze na początku sierpnia. Przez pięć tygodni siatkarki przygotowywały się przede wszystkim pod względem motorycznym, ciężko trenowały w hali i na siłowni. Był też czas na zajęcia o charakterze integracyjnym (np. na strzelnicy), ponieważ przebudowany latem zespół musiał się poznać.
Drugie pięć tygodni okresu przygotowawczego upływa natomiast pod znakiem meczów sparingowych, podczas których zespół ma zgrywać się na parkiecie i wdrażać trenowane wcześniej elementy. W pierwszych meczach sparingowych tarnowianki zmierzyły się z klubami, z którymi niedługo będą rywalizowały w I lidze. Najpierw podopieczne trenera Michała Betleji przegrały u siebie 1:3 z ekipą 7R Solnej Wieliczka, potem 1:3 uległy na wyjeździe Karpatom Krosno i następnie we własnej hali 3:1 pokonały ten sam krośnieński zespół.
W minionym tygodniu rozegrano dwa kolejne mecze sparingowe, tym razem z drużyną KSZO z Ostrowca Świętokrzyskiego, która występuje w Orlen Lidze. Pierwsze spotkanie miało charakter pokazowy i odbyło się w hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie w ramach popularyzacji siatkówki w regionie, a drużyna KSZO triumfowała w nim 3:0. Drugi mecz sparingowy rozegrano natomiast dzień później w domowej hali „Jedynki”, a tym razem gospodynie zrewanżowały się drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego i to one wygrały rezultatem 3:0.
Tarnowianki znajdują się już na ostatniej prostej przygotowań do debiutanckiego sezonu w I lidze. 7 października w inauguracyjnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z MKS‑em Kalisz. Tydzień wcześniej zawodniczki „Jedynki” będą mogły sprawdzić się przed sezonem w turnieju I rundy Pucharu Polski.
Na pierwszoligowym poziomie kibice tarnowianek będą oglądali odmienioną kadrowo drużynę. Z poprzedniego składu w klubie pozostały Sabina Podlasek, Paulina Filipowicz, Maja Bodzęta, Aleksandra Kaczyńska i Adrianna Sobczak, a dołączyły do nich siatkarki mające już doświadczenie w I lidze: Magdalena Szabo, Aleksandra Stachowicz, Adrianna Lewandowska, Izabela Matyszczak, Magdalena Pytel, Zuzanna Pieczka, Maja Grodzka, Karolina Świderska oraz Paulina Głaz.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o