„Jedynka” znów prowadzi

0
70
siatkowka1444

Tarnowianki rozpoczęły sezon od trzech stosunkowo łatwych zwycięstw, które zapewniły im ligowe prowadzenie. Tę pozycję „Jedynka” straciła jednak w poprzednim spotkaniu, w którym po słabej grzej uległa 0:3 drużynie Akademii Górniczo‑Hutniczej. Sobotni mecz w hali PWESZ był więc okazją do rehabilitacji za tamten wynik. Gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia. Już w pierwszym secie sprowadziły przyjezdne do roli statysty, pokonując zespół Tomasovii do 14. Druga partia okazała się nieco trudniejsza, ale i tym razem tarnowianki wygrały do 20. Goście doszli do głosu dopiero w trzecim secie, który często okazuje się najtrudniejszy, ale w kluczowych momentach to gospodynie grały lepiej, dzięki czemu zwyciężyły 25:23, a w całym spotkaniu 3:0.
Tarnowianki powróciły także na ligowe prowadzenie. W czołówce tabeli jest jednak ciasno, a kolejne drużyny mają rozegrany jeden mecz mniej. 8 października podopieczne trenera Skrobota zagrają na wyjeździe spotkanie 6. kolejki z Bronowianką Kraków, aktualnym wiceliderem.