Joker za mocny dla “Jedynki”

0
349
REKLAMA

Bez punktów wróciły ze Świecia siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Sobotni mecz zakończył się spodziewanym zwycięstwem miejscowego Jokera, który pokonał „Jedynkę” 3:0. Porażka z liderem sprawiła, że tarnowianki wróciły na 11. miejsce w tabeli. W najbliższy weekend podopieczne trenera Łukasza Marciniaka pauzują, a do rywalizacji powrócą 25 stycznia na wyjeździe w Szczyrku.

REKLAMA

Tarnowianki miały ostatnio dobry czas. Zespół wprawdzie fatalnie zaczął sezon, ale po zmianie szkoleniowca wygrał pięć z siedmiu rozegranych spotkań, dzięki czemu z ostatniej pozycji w zestawieniu przesunął się na 9. lokatę, a nadzieje kibiców na awans do fazy play-off odżyły.
W minioną sobotę trudno jednak było spodziewać się pozytywnego rezultatu. W ramach 18. kolejki ekipa trenera Marciniaka rywalizowała bowiem na wyjeździe z Jokerem Świecie. To zespół, który od początku sezonu wyraźnie przewyższa innych pierwszoligowców. Dość powiedzieć, że świecianki bardzo długo były niepokonane, a po raz pierwszy przegrały dopiero niedawno. Nic jednak nie wskazywało na to, aby ekipa z Tarnowa była w stanie powalczyć o punkty z liderem zestawienia.
Podobnie jak w pierwszej części rundy zasadniczej, tak i teraz „Jedynka” uległa Jokerowi 0:3. Mecz miał jednak nieco inny przebieg, bo tym razem tarnowianki ambitnie przeciwstawiały się faworytowi.
Przyjezdne nieźle grały zwłaszcza w dwóch setach. Wprawdzie rozpoczęły źle, ale wraz z upływem czasu w pierwszej partii objęły nawet prowadzenie, a pod koniec na tablicy świetlnej widniał remis 20:20. Potem jednak seria gospodyń sprawiła, że to one wygrały 25:21. W drugim secie natomiast wynik bardzo długo oscylował wokół remisu, ale od stanu 18:18 „Jedynka” znów miała ogromny przestój, który skutkował porażką 19:25. O przegranych przyjezdnych zadecydowały więc newralgiczne końcówki partii, w których świecianki dobrze serwowały, blokowały i broniły, a tarnowianki popełniały błędy własne.
Trzecia odsłona spotkania również zakończyła się zwycięstwem Jokera 25:19, ale tym razem niemal od początku gospodynie zdecydowanie dominowały i posiadały kilkupunktową przewagę. W efekcie „Jedynka” przegrała zasłużenie 0:3 i wracała bez punktów, ale za to po cennej lekcji siatkówki.
Porażka sprawiła, że tarnowianki spadły na 11. miejsce w tabeli zaplecza najwyższej klasy. Wyprzedzają je bezpośrednio Stal Mielec i Karpaty Krosno, z którymi w dalszej części sezonu „Jedynka” stoczy rywalizację o wywalczenie pozycji uprawniającej do gry w fazie play-off.
W najbliższej serii spotkań ekipa trenera Marciniaka pauzuje. Następne spotkanie rozegra 25 stycznia w ramach 20. kolejki. Tarnowianki zmierzą się wówczas na wyjeździe z SMS-em PZPS Szczyrk.

6 – tyle punktów po bloku zdobyły tarnowianki w sobotnim meczu z Jokerem.
41 – tyle setów w całym sezonie przegrała „Jedynka”, wygrała natomiast 23
.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o