Pewnie, skutecznie, zwycięsko

0
60
siatkowka1441

Siatkarki „Jedynki” jechały do Starego Sącza w dobrych nastrojach. Rozpoczęły sezon od zwycięstwa 3:1, coraz lepiej rozumieją się na parkiecie, są głodne kolejnych wygranych. Miejscowy Poprad, który jest beniaminkiem i już na inaugurację uległ rywalowi, od początku spotkania zaczął pełnić tylko rolę statysty, bo tarnowianki zdecydowanie dominowały.
Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:16 dla gości. Siatkarki ze Starego Sącza po początkowej niemocy były w stanie zmobilizować się jeszcze tylko na drugiego seta, który ostatecznie przegrały 24:26. Kolejny i zarazem ostatni set, który „Jedynka” wygrała 25:20, okazał się być jedynie potwierdzeniem sportowej przewagi tarnowianek nad rywalkami.
Podopieczne trenera Marka Skrobota już w przedsezonowych sparingach prezentowały się dobrze, a początek rozgrywek także mogą uznać za bardzo udany – prezentują niezłą siatkówkę, na parkiecie sprawdzają się nowe zawodniczki, drużyna zdecydowanie pokonuje rywalki. Dzięki temu Grupa Azoty PWSZ Tarnów z kompletem punktów znajduje się tuż za Bronowianką Kraków, która jako jedyna nie straciła jeszcze żadnego seta w rozgrywkach.
W najbliższą sobotę tarnowianki po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się przed własną publicznością. Drużyna chce pokazać miejscowym kibicom swoje umiejętności, tym bardziej że rywalem będzie UKS Sokół Zator, który jako beniaminek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. To dobra okazja, aby raz jeszcze potwierdzić duże aspiracje gospodyń.