Pierwszy komplet punktów

0
103
siatkowka1343

Początek sezonu był udany w wykonaniu tarnowianek, które wygrywały 3:2 z Tomasovią Tomaszów Lubelski i Developresem MKS V LO Rzeszów. Zwycięstwa po tie‑breakach nie zapewniały jednak kompletu punktów, a na dodatek w 3. kolejce drużyna zagrała bardzo słabo w Gorlicach i zdecydowanie uległa 0:3 miejscowemu Ekstrimowi. Sobotnie spotkanie z Powiatowym Parkiem Rozwoju Wieliczka miało być okazją do poprawienia nastrojów, tym bardziej że wielicka drużyna nie gra w tym sezonie najlepiej.
Pierwsze dwa sety tarnowianki wygrały do 21 i 20, jednak w drugiej partii pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Trzeci set należał już do przyjezdnych i po słabszej grze „Jedynka” przegrała go 21:25. W tym momencie zmotywowane gospodynie zrobiły wszystko, aby wygrać mecz 3:1 i zdobyć pierwszy w tym sezonie komplet punktów. W czwartym secie tarnowska drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, zdecydowanie dominowała na parkiecie i zwyciężyła do 12. Chociaż w sobotnim meczu zdarzały się błędy i przestoje w grze, to wynik dobrze oddaje przewagę tarnowianek, które mogą cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa.
– W Gorlicach dziewczęta zagrały słabo, więc ta wygrana jest ważna i mam nadzieję, że podziała na drużynę mobilizująco – mówi Lesław Kędryna, trener PKCH PWSZ. – Zespół jest bardzo młody i wciąż niedoświadczony, ale z meczu na mecz powinno być lepiej. Niestety konsekwencją niedoświadczenia są jeszcze błędy, które się zdarzają, jak choćby słabsza postawa w czwartym secie.
PKCH PWSZ po sobotnim zwycięstwie zajmuje obecnie 6. miejsce w drugoligowej tabeli. Strata do czołówki nie jest duża, więc warto walczyć o kolejne punkty. W najbliższej kolejce tarnowianki zmierzą się na wyjeździe z Dalinem Myślenice. Choć Dalin gra słabo i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, to historia pokazuje, że jest niewygodnym rywalem dla tarnowskich siatkarek, które mimo wszystko liczą na wyjazdowe zwycięstwo.