Seria porażek „Jedynki”

0
111

Ostatnie przegrane „Jedynki” nie były przypadkowe, bo siatkarki rywalizowały z drużynami z czołówki tabeli. Tydzień temu podopieczne Bogdana Dudka uległy 0:3 liderowi z Rzeszowa, ale miały nadzieję, że w kolejnym meczu przerwą pechową serię porażek. W sobotę w ramach 16. kolejki drugoligowych rozgrywek rywalem tarnowianek był zespół z Łańcuta, który w tabeli nieznacznie wyprzedał „Jedynkę”. Mecz rozegrano w hali w Rzeszowie.
Pierwszy set spotkania był stosunkowo wyrównany, ale ostatecznie wygrały go gospodynie 25:23. Druga partia meczu nie zapowiadała końcowej porażki tarnowianek, które po dobrej grze i przewadze na parkiecie zdołały doprowadzić do remisu. Kolejne dwa sety łatwo wygrały jednak gospodynie, które ostatecznie pewnie zwyciężyły w całym spotkaniu 3:1 (25:23, 18:25, 25:17, 25:20).
Szósta porażka z rzędu tarnowianek jest m.in. efektem wielu kontuzji w drużynie.
– Od dłuższego czasu mamy niezwykle trudną sytuację kadrową. Kilka zawodniczek jest kontuzjowanych, dopadają nas różne choroby, w efekcie czego dziewczęta nie zawsze grają na swoich pozycjach – mówi trener Bogdan Dudek.
Obecnie tarnowianki zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli.
– Zakładałem przed sezonem, że będziemy walczyć o miejsca w przedziale 3‑7, jak na razie udaje się więc realizować ten plan. Mam nadzieję, że pozostaniemy w strefie neutralnej, czyli od piątego do siódmego miejsca, żeby nie musieć później walczyć o utrzymanie – twierdzi szkoleniowiec tarnowianek.
Już dzisiaj (tj. w środę) „Jedynka” o godz. 18 podejmie w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski, który w tabeli wyprzedza tarnowianki o jedną pozycję.