Specjalistki od emocji

0
siatkowka
siatkowka1409

Spotkanie 18. kolejki z SAN‑Pajdą Jarosław było ostatnim meczem tarnowianek w tym sezonie. Zespół zdołał już wcześniej zapewnić sobie utrzymanie w lidze, pewnie kończąc rozgrywki na 5. miejscu w tabeli. „Jedynka” chciała jednak jak najlepiej zaprezentować się w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością, która licznie dopingowała tarnowianki w trakcie sezonu. Kolejnym powodem do dobrej gry była chęć zrewanżowania się za porażkę w Jarosławiu 1:3 z pierwszej części sezonu.
Rywal zajmuje niższą pozycję w lidze i będzie walczył o utrzymanie w fazie play‑out, ale jest wymagającym zespołem, który niedługo zagra w 1/4 juniorskich mistrzostw Polski. Już w pierwszym secie niedzielnego meczu tarnowianki potwierdziły jednak, że liczy się dla nich tylko zwycięstwo. Zespół PKCH PWSZ pokonał rywalki 25:20.
W kolejnych partiach spotkanie było już bardziej wyrównane, a obydwu ekipom nie brakowało determinacji. Drugiego seta 27:25 wygrał zespół z Jarosławia, choć początkowo to tarnowianki wysoko prowadziły. Podopieczne Lesława Kędryny zwyciężyły za to w trzecim secie 25:23. I kiedy gospodynie potrzebowały tylko jednego seta do zwycięstwa, po raz kolejny w tym sezonie zafundowały swoim kibicom sporo emocji. Czwartą partię wygrały siatkarki SAN‑Pajdy, doprowadzając tym samym do tie‑breaku. A w nim lepsze okazały się tarnowianki, które wykorzystały błędy rywalek i zwyciężyły 16:14.
Siatkarki PKCH PWSZ po raz kolejny w tym sezonie wygrały 3:2, potwierdzając też przy okazji, że potrafią zwyciężać w decydujących momentach meczu. Podopieczne trenera Lesława Kędryny uplasowały się ostatecznie na 5. miejscu w tabeli i dzięki dobrej grze w całych rozgrywkach zdołały uniknąć walki o utrzymanie.
Postęp, jaki dokonał się w porównaniu z poprzednim sezonem, jest obiecującą prognozą przed kolejnymi rozgrywkami. Drużyna z Tarnowa udowodniła, że ma w sobie potencjał, a siatkówka może być dyscypliną, którą przyjemnie ogląda się całymi rodzinami. Przyciągnięcie do hali kibiców to jedno z najważniejszych zwycięstw tarnowianek w tym sezonie.

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.