Tarnowianki na czele

0
67
Siatkowka relacja1442

Grupa Azoty PWSZ Tarnów zaczęła rozgrywki od dwóch wyjazdowych zwycięstw z beniaminkami. Siatkarki najpierw pokonały Szóstkę Mielec, następnie bez problemów poradziły sobie z Popradem Stary Sącz. W minioną sobotę ponownie zmierzyły się z nową ekipą na drugoligowych parkietach. Mecz z UKS‑em Sokół Zator był zarazem inauguracją sezonu w Tarnowie, a licznie przybyli kibice zobaczyli na własne oczy, że drużyna nie bez powodu mówi o walce o ligową czołówkę.
Już pierwszy set pokazał, że gospodynie myślą tylko o zwycięstwie. Wygrana do 15‑stu nie pozostawiała złudzeń drużynie z Zatora, podobnie jak druga partia, w której tarnowianki zwyciężyły do 16‑stu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się w trzecim secie, niespodziewanie Sokół odrobił początkową stratę i triumfował do 21. Szybko okazało się jednak, że to tylko wypadek przy pracy, bo już w czwartej partii tarnowianki rozgromiły rywalki do 10‑ciu i wygrały ostatecznie 3:1.
W konfrontacji z ostatnim zespołem w tabeli gospodynie zdecydowanie dominowały na parkiecie. Miejscowi kibice mogli też zobaczyć w akcji nowe zawodniczki, które niedawno dołączyły do drużyny, a już teraz okazują się dużymi wzmocnieniami. W klubie głośno mówi się o tym, że drużyna jest gotowa, aby walczyć w play‑offach o awans do I ligi. Wcześniej jednak trzeba znaleźć się w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej.
Na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Po trzech zwycięstwach „Jedynka” jest liderem tabeli. Kolejne spotkania będą ważnymi sprawdzianami dla podopiecznych Marka Skrobota, które chcą potwierdzić swoją formę w meczach z najsilniejszymi rywalami w lidze. W najbliższą sobotę tarnowianki zagrają na wyjeździe z dobrze spisującą się drużyną AGH Kraków.