Trwa przebudowa „Jedynki”

0
120
siatkowka2026
Fot. Tomasz Schenk
REKLAMA

Do nowych zespołów trafiają kolejne siatkarki, które w poprzednim sezonie występowały w barwach pierwszoligowej drużyny Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Wiadomo już, że oprócz Marty Dudy, Olgi Samul i Julity Molendy w przyszłych rozgrywkach w „Jedynce” nie zagrają także Nikola Abramajtys, Justyna Kędziora oraz Maja Grodzka. Tarnowski klub na razie nie informuje o transferach.
W poprzednim sezonie Grupa Azoty PWSZ Tarnów spisywała się poniżej oczekiwań i nie dostała się do fazy play-off I ligi siatkówki kobiet. Duże kadrowe zmiany były więc spodziewane.

REKLAMA

Jak informowaliśmy już wcześniej, Marta Duda i Olga Samul trafiły po sezonie do Stali Mielec, zaś Julita Molenda wróciła do Radomki Radom. Z kolei w minionym tygodniu trzy kolejne siatkarki, które występowały ostatnio w barwach „Jedynki”, związały się oficjalnie z nowymi klubami.
Nikola Abramajtys w najbliższym sezonie będzie siatkarką Asotry Płomienia Sosnowiec, czyli pierwszoligowego beniaminka. 23-letnia środkowa występowała w Tarnowie od końca ubiegłego roku. Do klubu z Sosnowca przenosi się też 22-letnia środkowa Maja Grodzka, która w Tarnowie grała od 2017 roku. Z kolei 20-letnia przyjmująca Justyna Kędziora po rocznym wypożyczeniu wraca do drużyny Grot Budowlanych Łódź, która występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.
To tylko część zmian w kadrze Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Klub prowadzi również działania transferowe, ale przed skompletowaniem całego zespołu jeszcze o nich nie informuje.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o