Trwają przygotowania „Jedynki”

0
22
Drugoligowe siatkarki z Tarnowa zapowiadają w tym sezonie walkę o pierwszą ligę. Życzymy powodzenia

Ostatnio część zawodniczek „Jedynki” wystąpiła w finałowym spotkaniu Akademickich Mistrzostw Małopolski.
Drugoligowe siatkarki z Tarnowa zapowiadają w tym sezonie walkę o najwyższe cele. Rozgrywki dla drużyny nie rozpoczęły się wprawdzie po jej myśli. Z czasem jednak tarnowianki zaczęły grać coraz lepiej, a dzięki serii zwycięstw triumfowały w ramach sezonu zasadniczego w grupie V rozgrywek II ligi. Niedawno w meczach pierwszej rundy fazy play‑off podopieczne trenera Betleji pokonały dwukrotnie Tomasovię, dzięki czemu awansowały do dalszego etapu rywalizacji.
W finałowej części fazy play‑off, gdzie gra się już do trzech zwycięstw, tarnowianki zmierzą się teraz z Szóstką Mielec, która jest niespodzianką obecnych rozgrywek. Siatkarki „Jedynki” aktualnie przygotowują się do kwietniowych meczów, które jednak mają być dla nich dopiero kolejnym etapem na długiej drodze do wyznaczonego celu, jakim jest rywalizacja o wejście do I ligi. Tymczasem zwycięzca w drugiej rundzie fazy play‑off otrzyma przepustkę do turnieju półfinałowego o ligowy awans.
Podopieczne trenera Betleji mają coraz mniej czasu na przygotowania do meczów z Szóstką. Tarnowianki aktualnie trenują, zespół ma w planach gry kontrolne. W minionym tygodniu część zawodniczek drugoligowej „Jedynki” wystąpiła w reprezentacyjnej drużynie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, która walczyła w finale Akademickich Mistrzostw Małopolski. Ostatecznie podopieczne trenera Jana Salomona uległy na własnym parkiecie 2:3 drużynie Akademii Wychowania Fizycznego z Krakowa i tym samym zostały wicemistrzyniami województwa. Uprawiające siatkówkę studentki tarnowskiej PWSZ zagrają teraz w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu.
Tymczasem drugoligowa drużyna „Jedynki” jest na ostatnim etapie przygotowań do pierwszego spotkania w drugiej rundzie fazy play‑off. Rozpoczynające ją mecze z Szóstką Mielec tarnowianki rozegrają 1 i 2 kwietnia we własnej hali, a następnie czeka je rywalizacja na wyjeździe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o