Urwały seta Szóstce

0
81
siatkowka1146

Klub z Biłgoraja to bezsprzeczny lider w drugiej lidze. Siatkarki już kilkakrotnie próbowały awansować do wyższej klasy rozgrywkowej, w tym sezonie cel jest taki sam. Zespół gra niezwykle pewnie i skutecznie, już teraz wyglądając meczów barażowych o wejście do pierwszej ligi. Szóstka nie przegrała w tym sezonie żadnego seta, choć czasem niewiele brakowało, bo drużyna momentami zbyt lekceważy rywali.
W zgoła odmiennej sytuacji był przed spotkaniem zespół PWSZ Jedynki Tarnów, który w poprzedniej kolejce w końcu się przełamał i wygrał swój pierwszy mecz na drugoligowych parkietach. Tarnowskim zawodniczkom nie brakuje chęci walki i mobilizacji, co było widać także w sobotę, kiedy we własnej hali siatkarki potrafiły sprawić problemy rywalkom.
Niekwestionowany faworyt pewnie wygrał pierwszą partię 25:13, od początku pokazując tarnowiankom, jaka różnica klas dzieli oba kluby. W sporcie zdarza się jednak, że zbyt wielka pewność siebie nie zawsze wychodzi na dobre i w drugim secie to PWSZ Jedynka pokazała swoje możliwości. Mimo początkowej straty siatkarki z Tarnowa potrafiły w końcówce doprowadzić do wyrównania i po emocjonującej walce wygrać 29:27.
Przyjezdna drużyna, dotkliwie podrażniona stratą pierwszego seta w tym sezonie, w dalszej części meczu potwierdziła jednak swoją dominację i dużą siatkarską klasę. Zawodniczki z Biłgoraja grały skutecznie, a tarnowskim siatkarkom – mimo zaangażowania i walki – zabrakło doświadczenia oraz umiejętności. Szóstka wygrała trzeciego seta 25:16, a ostatnią partię 25:13.
W Tarnowie nikt nie spodziewał się innego scenariusza, bo PWSZ Jedynka w tym sezonie chce utrzymać się w lidze, zaś faworyzowany rywal ma zdecydowanie większe aspiracje i ogromny potencjał. Tym bardziej warto podkreślić ambitną postawę i determinację tarnowianek w wielu fragmentach meczu oraz doping kibiców, który w końcu pojawił się w hali I LO.
Mimo przegranej w 10. kolejce rozgrywek tarnowianki utrzymały swoją ósmą pozycję w ligowej tabeli. 19 listopada czeka je jednak kolejne, bardzo trudne spotkanie. PWSZ Jedynka Tarnów zagra na wyjeździe z Karpatami Krosno, aktualnym wiceliderem tabeli.