W II lidze siatkówki pań. Horror bez happy endu

0
27
siatkowka relacja
REKLAMA

Obecny sezon był dla tarnowskiego beniaminka bardzo trudny. Po długo wyczekiwanym awansie do II ligi siatkarki PWSZ Jedynki Tarnów musiały zmierzyć się z nową rzeczywistością, bo różnica poziomu sportowego pomiędzy II a III ligą jest ogromna. Również przedsezonowe odejście z zespołu kilku doświadczonych zawodniczek sprawiło, że drugoligowy nowicjusz stanął przed wieloma trudnościami w walce o utrzymanie się w lidze.
Tarnowianki zapłaciły frycowe w trakcie rundy zasadniczej rozgrywek, zajmując w końcowej rywalizacji przedostatnie miejsce w tabeli. W fazie play‑out, która decyduje o utrzymaniu się drużyn w lidze, podopieczne Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby trafiły na Tomasovię Tomaszów Lubelski – zespół, z którym w trakcie sezonu tarnowianki nieszczęśliwie przegrały 2:3, a w rewanżu we własnej hali zwyciężyły 3:1. W pierwszych dwóch spotkaniach w Tomaszowie Lubelskim tarnowianki przegrały jednak 0:3 i 1:3.
W sobotę siatkarki PWSZ Jedynki Tarnów potrzebowały zwycięstwa, aby nadal liczyć się w rywalizacji toczonej do trzech wygranych. Drużyna entuzjastycznie wspierana przez kibiców zagrała dramatyczne spotkanie pełne emocjonujących wymian i ciekawych zagrań. Pierwszą partię tarnowianki przegrały 23:25, co zrekompensowały sobie jednak drugim setem, zwyciężając 25:22. Trzecia partia była jednak nieudana w wykonaniu Jedynki, która przegrała 18:25. Tomasovia do utrzymania się w lidze potrzebowała więc jeszcze tylko wygranej w czwartym secie.
Tarnowska drużyna nie dała jednak za wygraną – najpierw dzięki dobrym atakom Agnieszki Brzezińskiej objęła prowadzenie, by chwilę później stracić kilka punktów z rzędu. Kiedy wydawało się, że PWSZ Jedynka ostatecznie przegra seta, świetne obrony Barbary Gębiś w długich i porywających wymianach, a także doskonała postawa w bloku Katarzyny Klaczek zapewniły tarnowiankom zwycięstwo 25:23 i remis w całym spotkaniu.
Tie‑break był równie emocjonujący, drużyny wymieniały się prowadzeniem, lecz w końcówce decydujące punkty szczęśliwie zdobywały siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego, które ostatecznie zwyciężyły 15:13, a dzięki wygranej w sobotnim meczu 3:2 zapewniły sobie utrzymanie w II lidze.
O tym, czy siatkarki PWSZ Jedynki Tarnów pozostaną na drugoligowych parkietach, zadecyduje druga część fazy play‑out, w której tarnowski zespół będzie rywalizował z przegranym z pary MKS Wieliczka – Dalin Myślenice.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o