Zwycięskie podsumowanie rundy

0
88
Siatkowka1508
REKLAMA

Spotkanie w ramach 18. kolejki rozgrywek wcale nie zapowiadało się łatwo. Co prawda do Tarnowa przyjechała dopiero szósta ekipa tabeli, ale Kampus Wielicki zawsze był dla tarnowianek niewygodnym przeciwnikiem, na dodatek świetnie zaprezentował się w poprzedniej kolejce i chciał dobrze zakończyć sezon, zaś gospodynie przystępowały do meczu z pewną sytuacją w tabeli oraz po ciężkich treningach, które wpłynęły na ich postawę na parkiecie.
Początek pierwszej partii był jeszcze wyrównany, ale wraz z upływem minut inicjatywę zaczęły przejmować rywalki, które ostatecznie zwyciężyły 25:19. Licznie zgromadzona publiczność odetchnęła w drugim secie, gdy gospodynie bez problemów zwyciężyły 25:15, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Kolejne dwa sety także przebiegały pod dyktando tarnowianek, które co prawda popełniały błędy i miewały przestoje w grze, ale ostatecznie wygrywały do 22 i 16, a w całym spotkaniu dzięki wynikowi 3:1 zdobyły komplet punktów.
– Niestety zaspałyśmy pierwszego seta, bo ciężko ostatnio trenowałyśmy na siłowi, gdzie przygotowujemy się przed fazą play‑off. Wiedziałyśmy, że mamy zapewnione trzecie miejsce w tabeli, więc może zbyt łagodnie podeszłyśmy do tego meczu – wyjaśnia Adrianna Lewandowska, która została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.
Jeszcze przed meczem trener Marek Skrobot zapowiadał, że interesuje go tylko zwycięstwo, choć wiadomo też było, że przegrana nie zmieni sytuacji tarnowianek. Po spotkaniu są więc powody do radości i materiał do analizy, bo dziewczęta w zbliżających się najważniejszych meczach sezonu muszą zagrać z pełnym zaangażowaniem.
– Przed spotkaniem zapowiadaliśmy, że walczymy o pełną pulę, więc cieszę się, że udało się to zrealizować – podsumowuje trener Skrobot. – Widać jednak było, że dziewczyny są już myślami w fazie play‑off. Faktycznie z tego powodu momentami wkradło się za duże rozluźnienie, styl nie był zbyt porywający, a swoje zrobiły też nasze ostatnie treningi na dużych obciążeniach.
Zasadniczą część sezonu tarnowianki zakończyły z dobrym bilansem spotkań (dwanaście zwycięstw w piętnastu meczach) oraz na trzeciej pozycji w tabeli, dając się wyprzedzić jedynie Akademii Górniczo‑Hutniczej oraz Bronowiance Kraków. To właśnie AGH będzie teraz pierwszym przeciwnikiem tarnowskiej drużyny w fazie play‑off. Dwa z trzech spotkań tych drużyn odbędą się pod koniec przyszłego tygodnia w Krakowie, później zaś zaplanowany jest mecz przed tarnowską publicznością. Zwycięzca rywalizacji wywalczy awans do kolejnej fazy walki o pierwszoligowe parkiety.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o