„Żyrafy” mają nowego trenera

0
62
Żyrafy mają nowego trenera
REKLAMA

Tuż po zakończeniu sezonu włodarze Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów ogłosili nazwisko nowego trenera pierwszoligowej drużyny. W kolejnych rozgrywkach „Żyrafy” będą występować pod wodzą Marcina Wojtowicza. To uznany szkoleniowiec, który w swoim dorobku ma m.in. trzy awanse do najwyższej klasy siatkówki kobiet. Z kolei do kadry tarnowskiego klubu dołączyła Magdalena Ociepa, środkowa poprzednio związana z Częstochowianką.
Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów ma za sobą trudny sezon, w którym prezentowała się poniżej oczekiwań. Drużyna miała walczyć o awans do najwyżej ligi, tymczasem nie dostała się nawet do fazy play-off. Tarnowianki wygrały dwanaście meczów i tyle samo przegrały, ostatecznie zakończyły rundę zasadniczą na 7. miejscu w tabeli. Co prawda to lepszy rezultat niż przed rokiem, ale apetyty były znacznie większe, o czym głośno mówiono na początku zmagań.

REKLAMA

W trakcie rozgrywek 2020/2021 z „Żyrafami” pracowało aż trzech szkoleniowców. Do sezonu przystępowały pod wodzą Rafała Kalinowskiego, szybko jednak zastąpił go Wojciech Serafin. Od lutego trenerem był już Paulo Milagres. Jak się okazało, Brazylijczykowi powierzono zespół jedynie tymczasowo, włodarze klubu skupili się natomiast na poszukiwaniu szkoleniowca, który w przyszłym sezonie ma zrealizować z siatkarkami zamierzone cele.
W minionym tygodniu, tuż po zakończeniu rozgrywek zasadniczych, tarnowski klub poinformował, że w kampanii 2021/2022 zespół poprowadzi Marcin Wojtowicz. To 43-letni szkoleniowiec pochodzący z Suchej Beskidzkiej, absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Wojtowicz najpierw pracował w Muszyniance, gdzie prowadził drużyny różnych kategorii wiekowych oraz ekipę rezerw, był też statystykiem ekstraklasowego zespołu z Muszyny. Później jako główny szkoleniowiec pracował kolejno w Sparcie Warszawa, SMS-ie PZPS Sosnowiec, AGH Galeco Wisła Kraków oraz KS-ie DevelopRes Rzeszów. Następnie znów związał się z Muszynianką, gdzie pełnił rolę asystenta oraz drugiego trenera, a od 2018 roku prowadził z sukcesami Jokera Świecie.
Wojtowicz ma sporo pierwszoligowego doświadczenia, wprowadzał swoje zespoły do kobiecej ekstraklasy. Włodarze tarnowskiego klubu wiążą z nim duże nadzieje. „Kilka razy z drużyną Jokera w Tarnowie już bywał. Na tyle klimat naszego pięknego miasta mu się spodobał, że postanowił związać się z nim na dłużej. W swojej trenerskiej karierze trzy razy awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Liczymy, że powtórzy ten sukces również z naszą drużyną” – napisano na klubowej stronie.

Nowy szkoleniowiec będzie miał sporo czasu, aby przygotować tarnowską ekipę do kolejnych rozgrywek. Na pewno zajdą też zmiany w kadrze. Już wiadomo, że w przyszłym sezonie w barwach „Żyraf” będzie występowała Magdalena Ociepa. 22-letnia środkowa pochodzi z Wrocławia, jest wychowanką tamtejszego Impelu, z którym zdobyła trzy medale rangi mistrzostw Polski w kategoriach kadetek i juniorek. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiała w Jokerze Świecie (właśnie pod wodzą Wojtowicza), w którym w 2019 roku wywalczyła mistrzostwo na zapleczu najwyższej klasy. W dwóch poprzednich sezonach reprezentowała barwy pierwszoligowej Częstochowianki.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze