Pływali, jeździli i biegali

0
42
Triathlonowcy z całej Polski rywalizowali w miniony weekend w okolicach Radłowa
REKLAMA

Triathlon to dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Od sportowców wymaga wszechstronności, ale to właśnie zróżnicowanie rywalizacji sprawia, że triathlon cieszy się popularnością, a w Polsce z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników.
W miniony weekend do Radłowa przyjechali pasjonaci tej formy aktywności z różnych części Polski. Byli zarówno amatorzy, którzy sporadycznie biorą udział w zmaganiach, jak i sportowcy uprawiający triathlon nieomal zawodowo. Najpierw pływali w wodach Zalewu Radłowskiego, następnie jeździli rowerem po wytyczonej w okolicy trasie, a finalnie pokonywali dystans biegowy.
W sobotę odbyły się zawody w sprincie, na który składało się 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy rowerem i 5 kilometrów biegu. W rywalizacji indywidualnej najlepiej spisał się Przemysław Szymanowski ze Starachowic, który dotarł na metę w czasie 00.58.51. Następnie odbyła się sprinterska rywalizacja sztafet (z udziałem 3‑osobowych zespołów), w której zwyciężyła grupa TriDivision Triathlon Team, pokonując dystans w czasie 01.04.42.
Druga część imprezy odbyła się w niedzielę. W kluczowej konkurencji całych zawodów, czyli na dystansie 1/4 Iron Mena (950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy rowerem oraz 10,5 kilometra biegu), indywidualnie najlepszy był Sylwester Kuster z Dąbrowy Górniczej. To były wielokrotny mistrz Polski na różnych dystansach i uczestnik międzynarodowych pucharów, który w Radłowie wygrał z czasem 01:52:28. Z kolei tego samego dnia na analogicznym dystansie w sztafecie triumfowała grupa U Jędrusia Tri Team, docierając na metę z rezultatem 01:53:36.
Podczas weekendowej rywalizacji uhonorowano nie tylko najlepszych na trasie poszczególnych dystansów, ale też pierwszych uczestników zmagań w różnych kategoriach wiekowych. Pula nagród finansowych wyniosła łącznie ponad 13 tysięcy złotych.
Grupa Azoty Triathlon Radłów to impreza będąca pomysłem grupy pasjonatów z Tarnowa i okolic, którzy przez lata sami brali udział w zawodach triathlonowych. Brakowało ich jednak w regionie tarnowskim, więc w 2015 roku – dzięki wsparciu władz Radłowa oraz Grupy Azoty – postanowili zorganizować pierwszą odsłonę zawodów, które w tym roku odbyły się już po raz czwarty.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o