Podwójny mistrz Europy

0
32
Derus mistrzostwa

Tarnowski biegacz rywalizował w swojej kategorii na sprinterskich dystansach 100 i 200 metrów. Pierwszy złoty medal europejskich mistrzostw zdobył na tym drugim dystansie, nie dając żadnych szans przeciwnikom. Następnie w koronnym biegu „na setkę” wygrał z czasem 11,04 sekundy, wyprzedzając reprezentanta Wielkiej Brytanii oraz reprezentanta Rosji.
Podwójne mistrzostwo to kolejny sukces w karierze lekkoatlety tarnowskiego START‑u, który na co dzień trenuje pod okiem Piotra Kuczka z AZS‑u PWSZ Tarnów. Derus to też aktualny mistrz świata w biegu na 100 metrów, a potwierdzeniem jego talentu jest fakt, że jako niepełnosprawny zawodnik często rywalizuje z pełnosprawnymi sportowcami.
Biegacz został niedawno zaproszony do udziału V Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nie zabrakło w nim gwiazd światowej lekkoatletyki, w tym Usaina Bolta – najszybszego człowieka na świecie. Michał Derus też pokazał, że ścigać się na 100 metrów potrafi, wygrywając swój bieg z czasem 10,85 sekundy.