Popłynęli po medale

0
110
Plywanie medale2

Podopieczni trenerów Anny Jasiak i Ryszarda Mroza stawali na podium po zmaganiach na różnych dystansach i różnymi stylami.
W ramach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików na basenie w Piekarach Śląskich rywalizowali 12‑letni pływacy. Byli wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, którzy pływają w „Sokole” z Mościc.
Spośród reprezentantów tarnowskiego klubu cztery złote medale zdobył Tymoteusz Jarząb, trzy krążki (dwa srebrne i brązowy) wywalczył Mikołaj Jurkiewicz, a dwa (złoty i brązowy) Filip Korman. Ponadto wśród 12‑latków na drugim i trzecim stopniu podium stawała sztafeta klubu z Mościc, w której pływali Jarząb, Jurkiewicz, Korman, Filip Wadas oraz Natalia Biedrzycka.
W trakcie tych samych zawodów w Piekarach Śląskich odbyła się także rywalizacja „O Puchar Prezesa MOZP”, w której wzięli udział pływacy w wieku 10 i 11 lat. Bartosz Bogacz z „Sokoła” zdobył indywidualnie aż cztery medale – dwa złote i dwa srebrne. Po jednym brązowym krążku wywalczyły natomiast Anna Hajdo i Maria Łakoma. Ponadto w rywalizacji drużynowej 12‑latków tarnowianie zajęli 2. miejsce w klasyfikacji medalowej, a 11‑letni pływacy z Tarnowa uplasowali się na 3. pozycji w klasyfikacji punktowej.
W tym samym czasie ich starsi koledzy rywalizowali na basenie w Oświęcimiu w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, które adresowano do uczestników w wieku 14‑16 lat. Podczas zawodów w barwach „Sokoła” wystąpili: Dawid Jurkiewicz, Paulina Kostecka, Filip Litwora i Michał Patrzałek. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, a srebrny medal zdobył Jurkiewicz.
Podczas minionego weekendu zaprezentował się także Igor Szczerba, który jako jedyny z zawodników „Sokoła” wystąpił w zawodach Otylia Swim Cup w Gliwicach. W rywalizacji 13‑latków młody tarnowianin zdobył aż sześć medali, w tym cztery złote i po jednym srebrnym i brązowym. Taki dorobek sprawił, że Szczerba w łącznej klasyfikacji zawodów w swojej kategorii wiekowej uplasował się na 3. miejscu.