Prezydent, prezes i stadion

0
34
stadion-remont
REKLAMA

O tym, że nie ma chemii między magistratem i spółką żużlową, świadczy chociażby kwota dotacji, jaką miasto przekazało na wsparcie żużlowców – to 31 200 zł.
Swego rodzaju „rozjazd” między żużlową Unią Tarnów i urzędem miasta trwa jednak przynajmniej od trzech miesięcy. Jeszcze w listopadzie zeszłego roku Roman Ciepiela zaapelował, by spółka jak najszybciej wypowiedziała umowę najmu stadionu, bo bez tego miasto nie ma możliwości rozpisania przetargu na przebudowę obiektu. Przez ostatnie tygodnie trwała wymiana pism między urzędem i zarządem żużlowej spółki, do porozumienia jednak nie doszło. Roman Ciepiela twierdzi, że zwłoka ze strony zarządu spółki może pokrzyżować plany modernizacji.
Prezes Łukasz Sady ma inne zdanie: – Patrząc na to, jak przebiega proces różnych inwestycji w Tarnowie, zwłaszcza tych sportowych, nie jestem optymistą. Tak naprawdę nie mam żadnej pewności, że środki na remont się znajdą. Po rozmowach, także w gronie radnych i członków komisji sportu, widzę tutaj zagrożenia. Koszt tego remontu może wahać się od 40 do nawet 70 mln zł. Mam mnóstwo obaw…
Chodzi o to, że do remontu może nie dojść, a żużlowa spółka nie będzie miała formalnego prawa do korzystania ze stadionu. Dlatego prezes zwrócił się do prezydenta o konkretne informacje dotyczące przebudowy stadionu, etapów remontu, pieniędzy itp. Poprosił też o przedstawienie podstawy prawnej, która mówi, że bez wypowiedzenia umowy najmu ze strony spółki nie można rozpocząć postępowania przetargowego. Według opinii prawników, z którymi prezes Sady się konsultował, wypowiadanie umowy nie jest konieczne.
Władze spółki żużlowej obawiają się, że jeżeli w przyszłym roku miasto nie będzie w stanie wyłożyć całej sumy na remont stadionu lub ten przeciągnie się na kolejne lata, wynajmowanie toru w innym mieście może spowodować katastrofę finansową oraz wycofanie się sponsorów i utratę kibiców.
Łukasz Sady jednocześnie zapewnia, że jeśli tylko Roman Ciepiela „pokaże mu odpowiedni paragraf”, umowę najmu wypowie „choćby dziś”.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o