Przygotowania do zimy

0
87
Narciarstwo zajecia
REKLAMA

Podobne treningi zorganizowano już przed rokiem i cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród młodych narciarzy. Instruktorzy podkreślają, że zajęcia szkoleniowe przed sezonem znacząco wpływają na ich postawę w trakcie zimy. W hali trenuje się co prawda bez nart, ale ćwiczenia mają na celu odpowiednio rozwinąć organizm.
– Jeżeli dzieci nie uprawiają żadnego sportu, a często nawet nie przychodzą na zajęcia wychowania fizycznego, to potem w zimie na stoku sprawiają zagrożenie dla siebie i innych. Ich bezczynność w lecie przyczynia się do powstawania zimowych kontuzji związanych z przemęczeniem. Organizm nie jest przygotowany do obciążeń podczas jazdy na nartach, dlatego treningowe przejście z sezonu letniego do zimowego jest bardzo ważne – mówi Filip Chwistek.
Instruktorzy narciarstwa dostrzegają też większe zainteresowanie tym sportem w ostatnich latach. Przestrzegają przy okazji przed pochopnym traktowaniem jazdy na nartach, która niesie ze sobą ryzyko. Mimo wszystko warto jednak trenować.
– Narciarstwo jest w Polsce coraz bardziej popularne, to bardzo dobra tendencja – mówi Paweł Ruszała z Tarnowskiej Szkoły Narciarskiej. – Każda aktywność fizyczna jest dla młodych ludzi wartościowa, a jazda na nartach może być sposobem na świetne spędzenie wolnego czasu. Zimowa aktywność fizyczna nie tylko jest przyjemnością, ale hartuje też zdrowie młodych ludzi. Ważne jednak, żeby odpowiednio się do niej przygotować.
Bezpłatne treningi przed sezonem rozpoczynają się już 15 listopada i będą odbywały się podczas pięciu kolejnych sobót w hali III LO w Tarnowie od godziny 10:00 do 11:30. Organizatorzy zapraszają na nie dzieci i młodzież od ósmego roku życia, ale podkreślają, że nie ma też górnej granicy wieku, więc wspólnie z nimi trenować mogą również dorośli. Szczegółowe informacje o zapisach można znaleźć na stronie internetowej www.ski‑world.pl.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments