Pucharowe granie szczypiornistów

0
67
Tarnowscy szczypiorniści szlifują formę przed 1/16 finału Pucharu Polski, w którym zmierzą się ze Stalą Mielec. Na zdjęciu sparing z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski | fot. Tomasz Schenk

W ramach 1/16 finału Pucharu Polski pierwszoligowa drużyna SPR‑u PWSZ Tarnów zmierzy się przed własną publicznością ze Stalą Mielec, która na co dzień występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W minionym tygodniu tarnowianie szlifowali formę podczas spotkań sparingowych.
Podopieczni trenera Ryszarda Tabora, który na przełomie roku został nowym szkoleniowcem drużyny SPR‑u, zagrali w minioną środę i piątek kolejne po zimowej przerwie spotkania kontrolne. Dla trzeciego już w tym sezonie trenera drużyny były one okazją do przetestowania obecnej dyspozycji szczypiornistów w konfrontacji z rywalami, z którymi już niedługo będą rywalizować w rozgrywkach ligowych. Tam też liczą na częstsze niż jesienią wygrane i znaczącą poprawę dotychczasowego dorobku punktowego.
Obydwa mecze sparingowe szczypiorniści SPR‑u rozegrali przed własną publicznością. W środę ich rywalem była ekipa KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski, która w ligowej tabeli plasuje się tuż za tarnowianami. Mimo tego to przyjezdny zespół okazał się nieznacznie lepszy. Wprawdzie do przerwy gospodarze prowadzili 14:12, ale w drugiej połowie ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego odrobiła starty i końcowo triumfowała 27:26. Gospodarze z gry nie mogli być zadowoleni – często byli nieskuteczni w ataku, a przez błędy w obronie na zbyt wiele pozwolili przeciwnikowi.
Nieco skuteczniej zawodnicy SPR‑u zaprezentowali się w piątkowym sparingu. Tym razem podejmowali dobrze znaną sobie ekipę MTS‑u Chrzanów, która w ligowej tabeli aktualnie równa się z nimi pod względem liczby punktów. Gospodarze zagrali lepiej od rywali, co odzwierciedliło zwycięstwo 33:28, które było zarazem pierwszą tegoroczną sparingową wygraną podopiecznych Ryszarda Tabora.
Dotychczasowe mecze kontrolne miały jednak znaczenie nieporównywalnie mniejsze od najbliższej konfrontacji tarnowian, do której drużyna bezpośrednio przygotowuje się już w tym tygodniu podczas treningów. W najbliższą sobotę w domowej hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej gospodarze zagrają bowiem zaległe spotkanie w ramach fazy 1/16 finału Pucharu Polski, a ich rywalem będzie zespół z pobliskiego Mielca, który występuje w PGNiG Superlidze.
Obydwie drużyny nieźle się znają, bo choć dzielą je szczeble rozgrywkowe, to nieraz – z powodu geograficznej bliskości – konfrontują swoje umiejętności w sparingach. Również niedawno w pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym tarnowianie zagrali właśnie ze Stalą Mielec. 14 stycznia lepsi okazali się mielczanie, którzy zwyciężyli 31:29, ale postawa zawodników SPR‑u była obiecująca (choć rywal nie mógł zagrać w optymalnym zestawieniu).
Sobotni pojedynek będzie miał już znacznie większą stawkę, przy czym to mielczanie są jego zdecydowanym faworytem. Tarnowscy kibice mogą jednak liczyć na zaangażowanie swojej drużyny i nieobliczalność rozgrywek pucharowych, które nieraz kończyły się niespodziewanymi rezultatami. Mecz rozpocznie się w hali PWSZ o godzinie 18:00, a na zwycięzcę tej konfrontacji w 1/8 finału Pucharu Polski czeka już Gwardia Opole, która także występuje w Superlidze.
Jeśli nie uda się sprawić niespodzianki, tarnowianie mogą potraktować sobotnią pucharową rywalizację jako kolejny sprawdzian dyspozycji przed wznowieniem pierwszoligowych rozgrywek, które ma nastąpić tydzień później. Drużynę czeka bowiem niełatwa druga część sezonu, w której – jak mówi się w klubie – głównym celem będzie poprawa niezadowalającego nikogo 10. miejsca w tabeli grupy „B”. 4 lutego w ramach 14. serii spotkań, otwierającej rewanżową część pierwszoligowego sezonu, wyjazdowym przeciwnikiem tarnowian będzie w Kielcach drugi zespół aktualnego mistrza Polski.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o