Ropek z rekordem, teraz mistrzostwa

0
66
Wspinaczka Edyta-Ropek

W czasie ostatniego weekendu zawody Pucharu Świata w Arco stały pod znakiem rekordów. Ściana we Włoszech miała homologację IFSC do bicia rekordu świata we wspinaczce sportowej, dzięki czemu uzyskane tam czasy miały oficjalny charakter. 8,44 s. to nowy rekord życiowy Edyty Ropek, jest on także najlepszym potwierdzonym wynikiem tego sezonu spośród wszystkich startujących w pucharze reprezentantek Polski. Cieszy tym bardziej, że tarnowianka jeszcze niedawno zmagała się z kontuzją.
W Arco utytułowana tarnowianka popełniła jednak jeden błąd i nie zdołała awansować do finałowej ósemki, zajmując ostatecznie 9. miejsce. Najlepiej spośród tarnowskich zawodników zaprezentował się Marcin Dzieński z akademickiego klubu PWSZ, który w rywalizacji panów był tuż za podium. 11. miejsce zajął Jędrzej Komosiński, na 24. pozycji uplasował się młodzieżowiec Michał Lewicki z Tarnovii, który po raz drugi w karierze startował w seniorskich zawodach. Ponadto Anna Brożek z Pałacu Młodzieży była 14., a Klaudia Buczek z AZS‑u PWSZ Tarnów zajęła 18. miejsce.
Zawodnicy startujący w ramach wspinaczkowego Pucharu Świata będą mieli okazję do poprawy swoich rezultatów już w najbliższych dniach. 8 września w hiszpańskim Gijon rozpoczynają się bowiem mistrzostwa świata.