Rusza wspinaczkowa karuzela

0
60
ropek-edyta
REKLAMA

Edyta Ropek doznała urazu kolana przed rokiem, kiedy brała udział w treningu z zawodnikami reprezentacji Francji. Tarnowianka przebyła następnie zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego i żmudną rehabilitację. Przed zawodami, które inaugurują tegoroczny sezon, Ropek jest jednak w dobrym na stroju, bo przepracowała zimę i na treningach uzyskiwała coraz lepsze wyniki.
– Moja forma z treningu na trening jest coraz lepsza, niemniej to zawody będą głównym sprawdzianem. Bez względu na wynik jestem szczęśliwa z poczynionych postępów. Cieszę się, że wracam do rywalizacji silniejsza niż przed rokiem – mówi Edyta Ropek.
Zgodnie z tradycją, w najbliższy weekend odbędą się zawody w chińskim Chongqing w konkurencjach wspinaczki na czas i boulderingu, które zainaugurują zmagania w tegorocznym Pucharze Świata. Oprócz Edyty Ropek w Chinach wystartuje też duża tarnowska reprezentacja uczelnianego klubu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – Klaudia Buczek, Marcin Dzieński i Jędrzej Komosiński.
W ramach tegorocznego cyklu Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas odbędzie się siedem zawodów. Kolejne zaplanowano na początek maja w Azerbejdżanie. Najważniejszą imprezą sezonu będą jednak wspinaczkowe mistrzostwa świata, które we wrześniu odbędą się w hiszpańskiej miejscowości Gijon.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments