Sawczak najlepszym młodzikiem w Polsce

0
91
Miłosz Sawczak na najwyższym podium
REKLAMA

Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików odbywało się w Białymstoku w dniach 16‑18 lutego. Do rywalizacji młodzików przystąpiło ponad pół setki zawodników urodzonych pomiędzy 2005 a 2008 rokiem. Wśród uczestników był 12‑letni Miłosz Sawczak, na co dzień uczeń Szkoły Podstawowej w Świebodzinie pod Tarnowem, a także zawodnik seniorskiej drużyny UKS‑u Płomień Limanowa.
Miłosz Sawczak po dwóch wcześniejszych edycjach Grand Prix zajmował 3. miejsce w klasyfikacji generalnej młodzików w tym sezonie. W hali sportowej w Białymstoku był jednak bezkonkurencyjny, pokonując kolejnych rywali od etapu eliminacji do ścisłego finału. W meczu decydującym o zwycięstwie w całych zawodach zmierzył się z Alanem Kulczyckim z ASTS‑u Olimpii Unii Grudziądz, z którym wygrał 3:1 i stanął na najwyższym stopniu podium Grand Prix.
O talencie 12‑latka spod Tarnowa świadczy nie tylko zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji młodzików, ale przede wszystkim fakt, że z powodzeniem rywalizuje ze starszymi od siebie przeciwnikami. Bardziej doświadczonych rywali pokonuje w różnych turniejach, ale też w rozgrywkach ligowych w barwach Płomienia Limanowa, gdzie jest członkiem ekipy seniorów.
Osiągnięcia Miłosza Sawczaka zostały dostrzeżone w Polskim Związku Tenisa Stołowego. W efekcie 12‑latek w lutym otrzymał powołanie do składu kadry narodowej juniorów na pierwsze półrocze tego roku. To duży sukces, bo formalnie Sawczak występuje w dużo młodszej kategorii wiekowej. Powołanie otrzymał więc nie na podstawie wyników turniejów juniorskich, w których z racji wieku nie bierze udziału, ale w ramach kryterium uznaniowego trenera kadry Polski.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o