Ściganie, frajda i emocje

0
63
rafal-kiwior
REKLAMA

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy finał cyklu zawodów TEMI Karting Grand Prix Tarnów 2013. Jak przebiegają kwalifikacje?
Zawody podzieliliśmy na trzy klasy: mini, szkolno‑młodzieżową i open. Chodzi o to, aby wśród uczestników nie stwarzać zbyt dużych różnic wiekowo‑wagowych. Warto jednak podkreślić, że zawody są adresowane do wszystkich: dzieci, kobiet, mężczyzn. Nie ma ograniczeń wiekowych, więc chętnych nie brakuje. Przed pierwszym finałem każdy musi przebrnąć przez kwalifikacje, które potrwają jeszcze do najbliższej soboty. Mierzymy uczestnikom czasy, a na podstawie minimum trzech rezultatów ustalamy pozycję startową w niedzielnym finale. Mogę powiedzieć, że zapowiada się ciekawe ściganie, więc 29 września od godziny 9:00 warto pojawić się na torze Speed Race. Także dlatego, że jednym z gości specjalnych będzie Bartłomiej Mirecki – Kartingowy Mistrz Polski oraz Mistrz Polski Kia Picanto 2012 i 2013.
Kto próbuje swoich sił w kwalifikacjach?
Trudno jednoznacznie powiedzieć, bo przekrój pod względem wieku i umiejętności jest bardzo duży. Pojawiają się młodsi i starsi, doświadczeni i ci, którzy dopiero chcą zdobyć kartingowe umiejętności. Najważniejsze jest jednak to, że systematycznie wzrasta zainteresowanie kartingiem, a dla każdego uczestnika tych zawodów sam udział jest czymś ciekawym i pasjonującym. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, ale każdy z pewnością będzie zadowolony z faktu rywalizacji na torze.
Przed nami pierwszy finał TEMI Karting Grand Prix, ale odbędą się też kolejne rundy cyklu, więc dotychczas nieprzekonani będą mogli jeszcze spróbować swoich sił za kierownicą gokarta. Dlaczego warto?
Bo karting może stać się ciekawą pasją dla każdego, a ze ściganiem wiąże się adrenalina, którą warto poczuć na własnej skórze. To świetny sposób na wyładowanie emocji, przyjemną zabawę i odskocznię od rzeczywistości, a tym samym pasjonat kartingu w codziennym życiu podchodzi spokojniej do wielu problemów. Oczywiście najlepsi mogą zostać profesjonalnymi zawodnikami sportów samochodowych, bo w tym celu szkolimy młodzież, ale każdemu karting może okazać się przydatny.
W jaki sposób?
Dzięki doświadczeniu, które zdobywa się na torze, potem człowiek czuje się bezpieczniej za kierownicą prawdziwego samochodu. Okres jesienno‑zimowy to czas wzmożonej liczby wypadków, więc dodatkowe umiejętności procentują w codziennym ruchu drogowym. A karting wyrabia refleks, orientację w trudnych sytuacjach, umiejętność podejmowania prawidłowych decyzji. Jeździmy więc lepiej, pewniej, bezpieczniej.
Co jest najważniejsze za kierownicą gokarta?
W sporcie kartingowym bardzo ważne jest pokonanie wielu kilometrów na treningach, gdzie nabyte doświadczenie będzie kluczowe i zaprocentuje później w samych zawodach. W tym sporcie niesłychanie przydaje się również precyzja w działaniu, bo kluczem do sukcesu jest dokładna i pewna reakcja. O wyniku naszego przejazdu może zadecydować kąt, pod jakim skręciliśmy koła lub ułamek sekundy opóźnienia przy reakcji w pokonywanym zakręcie.
Jeśli ktoś w młodym wieku zacznie jeździć, to może zostać profesjonalnym zawodnikiem?
To jeden z najważniejszych celów naszej działalności. Przez ostatnie lata funkcjonowania grupa TTSK K‑TEAM Tarnów wykształciła młodych i zdolnych kierowców, a nasi podopieczni osiągają sukcesy w ogólnopolskich zawodach. Dzięki rosnącej popularności jest to sport dostępny dla szerokiego grona miłośników, a ponieważ jest uprawiany przez dzieci i młodzież, stanowi znakomity początek przygody ze sportem samochodowym. Warto więc próbować swoich sił w takich zawodach jak TEMI Karting Grand Prix Tarnów, bo dla niektórych będzie to świetne hobby i sposób na spędzenie wolnego czasu, a inni mogą w przyszłości poważniej związać się z kartingiem.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments