Siedem medali lekkoatletów

0
23
Siedem-medali-lekkoatletow-AZS-Tarnow

Podopieczni trenera Jarosława Wałaszka w Białej Podlaskiej najczęściej stawali na trzecim stopniu podium. Kamil Knapik zdobył brązowy medal w biegu na 110 metrów przez płotki, Gabriela Bieda dobiegła na tej samej pozycji na dystansie 100 metrów przez płotki, trzecia na mecie była także sztafeta 4×100 metrów mężczyzn, w której pobiegli Kamil Jonak, Radosław Latawski, Bartosz Jarmuła i Kamil Knapik. Kolejne trzecie miejsce dołożyła kobieca sztafeta 4×400 metrów, w składzie której były Magdalena Żurowska, Weronika Brachucy, Dominika Gąsiorowska i Gabriela Bieda, a po piąty brąz dla tarnowian sięgnęła Magdalena Żurowska w biegu na 400 metrów przez płotki.
Ten ostatni dystans w rywalizacji mężczyzn okazał się bardzo udany dla Kamila Knapika, który w pięknym stylu zdobył złoto i tym samym powrócił do Tarnowa z dwoma medalami indywidualnymi i jednym drużynowym. O złoto otarła się także Dominika Gąsiorowska, która w biegu na dystansie 2 kilometrów z przeszkodami zdobyła ostatecznie srebro. Siedem medali tarnowskich lekkoatletów może cieszyć, tym bardziej że w mieście brakuje stadionu z odpowiednią nawierzchnią, na którym mogliby na co dzień trenować.