Skok po tytuł?

0
106
Lekkoatletyka Mateusz Rozanski
REKLAMA

Mateusz Różański już w ubiegłym roku udowodnił, że ma ogromny talent. Wojniczanin, który na co dzień trenuje w Tarnowie pod okiem Jarosława Wałaszka, zdobył srebrne medale w mistrzostwach Polski juniorów – zarówno w hali, jak i na otwartym stadionie. Wyniki sprawiły, że zakwalifikował się też do Mistrzostw Europy U20 we włoskim Grosseto. W lipcu zajął w nich 6. miejsce.
W tym roku Różański będzie rywalizował o najwyższe cele już nie wśród juniorów, ale po raz pierwszy w seniorskiej kategorii, mimo że ma dopiero 19 lat. W najbliższy weekend (17‑18 lutego) będzie skakał w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.
Wojniczanin przystąpi do rywalizacji jako lider seniorskiego rankingu w Polsce w skoku w dal (oznacza to, że spośród polskich skoczków uzyskał w tym roku najlepszy rezultat). Różański znalazł się na czele zestawienia dzięki wynikowi osiągniętemu w styczniu podczas zawodów w Mielcu, gdzie skoczył na odległość 7,60 metra i ustanowił tam rekord skoczni. To także historyczny moment dla tarnowskiej lekkoatletyki, bo jeszcze nikt z tutejszych sportowców nie przewodził liście rankingowej seniorów.
Transmisję na żywo z Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę na antenie TVP Sport i TVP 3, a także na stronie internetowej sport.tvp.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o