Sportowo uczcili pamięć rektora

0
82
Bieg memorial
REKLAMA

I Bieg Memoriałowy im. Rektora Stanisława Komornickiego został zorganizowany przez Instytut Ochrony Zdrowia oraz KU AZS PWSZ. Rozpoczynał tydzień imprez jubileuszowych z okazji 20‑lecia tarnowskiej uczelni. W niedzielę na starcie zawodów stanęło około 150 uczestników.
W rywalizacji kobiet open najszybsza okazała się Katarzyna Kmieć, która wygrała przed Izabelą Skalak oraz Anną Wszołek. W kategorii studenckiej triumfowała natomiast Anna Wszołek, a na podium uplasowały się jeszcze Martyna Stanosz i Gabriela Seweryn. Z kolei wśród mężczyzn kategorię open wygrał Adam Rębilas przed Przemysławem Kmiecikiem i Piotrem Moździerzem. Zmagania studentów zwyciężył zaś Konrad Gorla, który przybiegł przed Kamilem Pawłowskim oraz Jakubem Wencem.
Memoriałowe zawody były formą uczczenia pamięci Stanisława Komornickiego, który zmarł w 2016 roku w wieku 67 lat. Był profesorem nauk chemicznych w Akademii Górniczo‑Hutniczej w Krakowie, ale na ponad dwadzieścia lat związał się szczególnie z tarnowską PWSZ. Uczestniczył w przedsięwzięciach poprzedzających jej powstanie, następnie pracował jako wykładowca, prorektor ds. rozwoju, a w latach 2007‑2015 przez dwie kadencje był rektorem uczelni.
Wielką pasją Komornickiego był sport. W młodości uprawiał wioślarstwo, a od 1987 roku, po zakończeniu kariery sportowej, był cenionym sędzią międzynarodowym. Należał m.in. do Międzynarodowej Federacji Towarzystw Wioślarskich, a jako arbiter uczestniczył w zawodach najwyższej rangi, w tym w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich.
– Dziękuję za pamięć o moim mężu i zaproszenie do Tarnowa – powiedziała w niedzielę do zawodników Halina Komornicka, wdowa po rektorze, która objęła bieg honorowym patronatem. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku ma odbyć się kolejna edycja memoriału.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o