Spóźniona inauguracja

0
65

GKS za mocny
W ostatnich dniach klub z Niecieczy nie próżnował. Rywalizację ligową zastąpił Termalice Puchar Polski, w którym drużyna dotarła do 1/16 finału. W tej fazie rozgrywek na podopiecznych Kazimierza Moskala czekało jednak trudne zadanie, bo rywalem Termaliki był ekstraklasowy GKS Bełchatów. Co prawda w sobotnim meczu lepszy okazał się faworyt, jednak w spotkaniu przegranym 0:2 niecieczanie pokazali się z dobrej strony.
Bełchatowianie rozpoczęli mecz od wypracowania sobie kilku dobrych okazji, ale na drodze stanął im Sebastian Nowak. Sytuacja szybko się jednak zmieniła i to Termalica przejęła inicjatywę, lecz tym razem w bramce GKS‑u bezbłędny był Adam Stachowiak. Termalica nie przestraszyła się mocnego rywala i toczyła równorzędne spotkanie. Dopiero w drugiej połowie uwidoczniła się przewaga gości, którzy w 77. minucie objęli prowadzenie po bramce Tomasza Wróbla, pomocnika bełchatowskiego klubu, który pochodzi z Tarnowa. Kilkadziesiąt sekund później wynik meczu ustalił Paweł Buzała i to GKS Bełchatów awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.
– Awans był naszym głównym celem – mówił po spotkaniu Kamil Kiereś, trener zwycięskiej drużyny. ­– Termalica potwierdziła, że jest groźnym rywalem. Mecz dobrze zaczęliśmy, ale potem słabiej się prezentowaliśmy i mieliśmy dużą liczbę strat. Dobrze w bramce spisywał się Adam Stachowiak, który uratował nas w kilku sytuacjach. Po przerwie zaczęliśmy grać cierpliwie i to przełożyło się na wynik. Zdaję sobie sprawę, że z przebiegu meczu rezultat mógł być inny – poiwiedział Kiereś.
Trener Kazimierz Moskal podkreślał, że zwycięstwo było w zasięgu niecieczan. – Robiliśmy wszystko, żeby awansować. Stworzyliśmy więcej sytuacji do zdobycia bramki, ale piłka nożna polega na zdobywaniu goli. Ta sztuka udała się drużynie z Bełchatowa. Po pierwszej straconej bramce oddaliśmy inicjatywę, a drugie trafienie dobiło zespół – mówił Moskal na konferencji prasowej.

Termalica Bruk‑Bet Nieciecza – PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0). Wróbel 77. min., Buzała 78. min. Termalica: Nowak – Piątek, Czerwińsk, Nalepa, Jarecki (51’ Skołorzyński) – Biskup (67’ Piotrowski), Pleva, Horvath, Pawlusiński, Rybski (83’ Pawłowski), Sobczak.

Derby na początek
– Skończyła się nasza przygoda z pucharami i teraz koncentrujemy się na lidze – twierdzi Kazimierz Moskal. Już jutro (tj. w środę) czeka Termalikę spóźniona inauguracja sezonu ligowego. Do Niecieczy przyjedzie Sandecja Nowy Sącz, a więc kibiców czekają regionalne derby.
Sandecja rozpoczęła tegoroczny sezon fatalnie, przegrywając w pierwszej kolejce 0:5 z Zawiszą Bydgoszcz. – Na takie numery, jakie wywijali moi zawodnicy, po prostu brakuje słów. To nie goście wypracowali sytuacje do strzelenia goli, to my sami je stworzyliśmy. Staraliśmy się grać otwartą piłkę, ale to była woda na młyn rywali – narzekał po przegranym spotkaniu Jarosław Araszkiewicz, trener Sandecji. – Mam nadzieję, że przełamiemy się z Niecieczą. Zawodnicy muszą odbudować się psychicznie i pokazać z dobrej strony. Zastanawiam się tylko, czy nie postawić autobusu w poprzek bramki. Oczywiście żartuję.
Zmotywowana Sandecja nie będzie łatwym rywalem, ale kibice liczą na zwycięstwo Termaliki. Fanów zespołu nie powinno zabraknąć na trybunach, tym bardziej, że mecz odbędzie się w dzień wolny od pracy. Na boisku za to zabraknie Dariusza Jareckiego, który w spotkaniu w spotkaniu z GKS‑em doznał kontuzji. Klub informuje, że zawodnik najprawdopodobniej ma kłopoty z łąkotką i czego go miesiąc przerwy.
Termalica nie zagrała w pierwszej kolejce I ligi, bo z rozgrywek wycofał się Ruch Radzionków, rywal drużyny Kazimierza Moskala. Ostatecznie zdecydowano, że miejsce Ruchu zajmie Polonia Bytom, która w ubiegłym tygodniu otrzymała licencję PZPN‑u (objęto ją także nadzorem sportowym i finansowym). Termalikę czeka więc zaległe spotkanie z Polonią, które zostanie rozegrane 22 sierpnia w Bytomiu. Wcześniej jednak niecieczanie pojadą do Tych, gdzie w najbliższą niedzielę zmierzą się z miejscowym GKS‑em w ramach trzeciej kolejki rozgrywek.